מהי מתיחת בטן ולמי היא מיועדת?

מתיחת בטן

כולנו חולמים על בטן שטוחה וחלקה, אבל מה עושים בהם שום תרגיל גופני או סוג של תזונה לא משפיעים על מראה הבטן? כיום ישנה אפשרות לבצע מתיחת בטן. אז מה היא בעצם מתיחה של הבטן? מדובר בהליך רפואי במהלכו מותחים את דפנות הבטן, אשר כתוצאה ממצבים פיזיולוגיים מסוימים הפכו רפויות.

מהם המקרים בהם יש צורך בהליך מתיחת בטן?

ישנם כמה מקרים עיקריים בהם מתיחת בטן היא הפתרון האולטימטיבי, הנה חלק מהם:

  • רפיון של השרירים ודפנות הבטן עקב ירידה גדולה במשקל. לאחר שהגוף חווה ירידה משמעותית במשקל, לרוב נותר באזורים שונים בגוף עור רפוי, במיוחד באזור הבטן. עור רפוי זה הינו תוצאה של מתיחה, וברוב המקרים שום אימון גופני או דיאטה יכולים לשפר את המצב, לפחות לא בצורה ניכרת.
  • רפיון באזור הבטן עקב הריונות. נשים אשר עברו הריון ולידה נשארות הרבה פעמים עם מזכרת מן האירוע – עור רפוי ודליל באזור הבטן. מצב זה הוא בעיקר מטרד קוסמטי, אשר קשה מאוד עד בלתי אפשרי להפטר ממנו בעזרת כושר או תזונה. כמובן שמומלץ לנשים לבצע מתיחת בטן אך ורק לאחר שסיימו את שלב הילודה בחייהן, אחרת תוצאות הניתוח עלולות להיעלם. עם זאת יש לציין כי אין מניעה לבצע ניתוח זה לפני הריון, והוא אינו פוגע בסיכויים להרות או מפריע למהלך הריון עצמו.

כאמור, ניתוח זה מתאים מאוד עבור אנשים אשר חוו שינויים פיזיים משמעותיים בגופם, כאשר שינויים אלו הותירו את עור הבטן שלהם רפוי ומדולדל, ללא יכולת שיפור בדרכים לא כירורגיות. אי לכך, טרם ביצוע ניתוח מתיחת בטן יש לאזן את משקל הגוף ואף למצות את כל האפשרויות לחזק את השרירים דרך פעילות גופנית מותאמת.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »