צמחי מרפא סינים – לאילו בעיות הם יעילים ואיך בוחרים?

צמחי מרפא סינים

במשך אלפי שנים הסינים עושים שימוש בפורמולות ותמציות של צמחי מרפא סינים. מדובר ברפואה שלמה שהתפתחה במשך דורות והיום קיימים מאות צמחים, שורשים, פרחים וענפים המסייעים לטפל בקשת רחבה של בעיות. על פי הרפואה הסינית הצמחים מחולקים לפי נושאים וקטגוריות. כל צמח מתאים לטיפול בבעיה שונה. יש צמחים שמתאימים לטיפול באלרגיות, אחרים לבעיות בעור, יש צמחים התורמים להרגעה של מערכת העיכול במצבים של דלקות וכיבים, יש צמחים המעודדים חיזוק אנרגיית צ‘י וכאלה המצוינים לטיפול בבעיות שינה.

התייעצות עם מטפל מומחה חשובה לפני הבחירה

המטפל ברפואה אורי אלטר ממליץ למטופלים לא לרכוש צמחי מרפא סינים על דעת עצמם, אלא קודם כל להתייעץ עם מטפל המתמחה ברפואת צמחים. את הצמחים ניתן לצרוך בכמה דרכים: שיטה אחת היא באמצעות אבקה מרוכזת אותה מערבבים במים חמים ושותים כמו תה. השניה היא בקפסולות/טבליות, ממש כמו תוספי התזונה שאנו צורכים או תרופות. השיטה השלישית נקראית טינקטורה ובה צמחי המרפא עוברים תהליך של מיצוי עם אלכוהול והשלישית מרתח – שיטה בה המטופל מקבלים את הצמחים מיובשים כמו חליטת תה ומבשל אותם בביתו. 

האם נהוג לשלב את הטיפול בצמחי מרפא עם שיטות טיפול נוספות?

כן. ניתן לשלב את צמחי המרפא גם עם טיפולים נוספים בתור טיפול תומך או טיפול משלים, כולל תרופות אך יש להתייעץ על כך עם הרופא שלכם או עם המטפל. ניתן לשלב את הצמחים גם עם טיפולים מתחום הרפואה המשלימה כמו דיקור, כוסות רוח, טווינא, שיאצו ועוד. נשים בהריון, נשים מיניקות, אנשים עם לחץ דם גבוה או קרישיות יתר ואנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע חייבים לעבור ייעוץ רפואי לפני נטילת צמחים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »