טיפול במחלות חניכיים

טיפול במחלות חניכיים

מתוך שלל מחלות שעלולות לפגוע בפה שלנו, אין ספק שמחלות חניכיים אלה הן מחלות מאוד נפוצות. הן עלולות לפגוע בכל אדם ובכל גיל, אם כי אנחנו רואים שהן שכיחות יותר גילאים מבוגרים. מה עושים והאם יש טיפול? על כך במאמר שלפניכם. 

האם קיים טיפול במחלות חניכיים? 

ראשית, חשוב לעצור ולומר שכאשר מדברים על מחלות חניכיים, מדברים על קבוצה שלמה של מחלות שונות ומגוונות. מה שמשותף לכולן זו העובדה שהרקמה שתומכת בשן למעשה נפגעת, והתוצאה שאליה אנחנו עלולים להגיע היא אובדן של שיניים. לכן חשוב להיות מודעים לכך שלא רק שקיים היום טיפול במחלות חניכיים, אלא גם רצוי מאוד להתחיל בו כמה שיותר מהר. 

מהם הגורמים לבעיות ולמחלות חניכיים? 

עוד לפני שנדבר על טיפול במחלות חניכיים, בוודאי תרצו לדעת מהם הגורמים לבעיה. ניתן לראות שהגורם העיקרי הוא רובד חיידקים שלמעשה קשה מאוד להסיר. עם הזמן הוא מסתייד והופך לאבנית. גורם נוסף הוא הגורם הגנטי, ומעל הכול אנחנו רואים שהיגיינת פה לקויה היא הגורם המשמעותי ביותר לבעיות חניכיים מסוגים שונים. הסימנים העיקריים למחלות חניכיים הם: חניכיים נפוחות, ריח רע מהפה, הפרשות מוגלתיות מהחניכיים ועוד. 

איך לבחור טיפול יעיל? 

האמת היא שקיימים טיפולים שונים לבעיות חניכיים שונות, ראו באתר http://www.drslutzkey.com. כמו כן, בחירת הטיפול הנכון תלויה גם בחומרת המצב. לכן, כפי שהודגש לעיל, רצוי מאוד לפנות אל רופא השיניים מיד כאשר יש חשד לבעיה, כי דחיית העניין לא תסייע. כמו כן, בבואכם לבחור טיפול במחלות חניכיים, כדאי יהיה לבדוק גם באיזו מרפאה אתם מתכוונים לעבור את הטיפול. האם הרופא מומחה? והאם הוא יוכל להציע לכם סדרה של טיפולים, מהקל אל הכבד? רצוי לבחור ברופא שיניים מומחה שבאמת יוכל ללוות אתכם נאמנה לכל אורך הדרך. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »