כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם בין הכאבים הנפוצים והפופולריים בקרב אנשים רבים מכל טווחי הגילאים. מי שסובל מכאבי גב באופן קבוע חווה פגיעה קשה באיכות החיים, שכן כאבי גב יוצרים מגבלות שיכולות להוביל להימנעות מביצוע פעולות שונות כמו ספורט, טיולים, נסיעות ועוד.

מה הסיבות לכאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון יכולים לנבוע מסיבות רבות ומגוונות החל מפריצת דיסק או בלט דיסק, דלקת מקומית, התכווצות שרירים, חוליה שזזה ולוחצת על עצב ועוד. למעשה צריך לעשות הבחנה בין כאב כרוני וקבוע לכאב אשר מגיע מדי פעם, שכן הגישה לטיפול בכאב והתמודדות איתו שונה כאשר מדובר על כאב כרוני וקבוע לבין כאב נקודתי שיכול לנבוע מביצוע תנועה לא נכונה, חולשה של שרירים וכדומה.

כיצד כאב גב תחתון יכול לבוא לידי ביטוי

כשאומרים כאב גב תחתון למעשה נותנים כותרת מאוד כללית לכאבי גב, למרות שיש סוגים שונים של כאב גב וכל אחד סובל אחרת מאותו כאב. יש כאב גב שיכול להיות נקודתי, זאת אומרת שהכאב הוא ממוקד באזור או מספר אזורים בגב התחתון, יש כאב שמלווה בהקרנה לכיוון הישבן והרגל ולעיתים גם לאזור האגן והירכיים. יש כאב שהוא קבוע ומורגש כל הזמן ויש כאב בא והולך וכמובן שעוצמת הכאב שונה ומשתנה מאדם לאדם וממצב למצב.

מה ניתן לעשות כדי לצמצם סיכוי לסבול מכאבי גב

הרצון להפחית סיכוי לסבול מכאבי גב מלווה אנשים אשר סבלו בעבר מכאבי גב ויודעים כמה הכאב הוא נוראי ומפריע לחיים וניתן להפחית ולצמצם משמעותית כאבי גב על ידי הקפדה על פעילות גופנית מתאימה באופן סדיר, הימנעות מישיבה ממושכת, יציבה נכונה והרמה נכונה של משאות, הימנעות מסחיבה של דברים כבדים, שמירה על משקל גוף תקין ועוד. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »