איך מטפלים במשבר זהות?

טיפול במשבר זהות

משבר זהות אינו משבר אקוטי, אלא מדובר על משבר שנבנה עם הזמן. מדובר על אותם האנשים שסובלים ממצוקה מסוימת, אך הם אינם יודעים כיצד להגדיר אותה במילים מדויקות. אנשים אלו מרגישים חוסר שביעות רצון כללית מהחיים שלהם, הם מרגישים שהדברים אינם מתנהלים בצורה חלקה כמו בעבר וכי יש צורך בשינוי כלשהו, אך הם אינם יודעים כיצד לבצע אותו. ייתכן כי מדובר על מצב שפשוט נוצר עם הזמן, ואילו בפעמים אחרות מדובר על תחושות קשות שהגיעו בעקבות שינוי משמעותי בחיים. אירועים כגון גירושין, פיטורין, מוות של אדם יקר – כל אלו יכולים לגרום לאנשים לחשוב מחדש על החיים שלהם, על מערכת האמונות שלהם ועל המטרות והיעדים שהם הציבו לעצמם. שינויים משמעותיים בחיים יכולים לגרום ללא מעט אנשים לשאול את השאלה הנצחית – מי אני?

משבר זהות – כיצד להתמודד וכיצד לטפל?

קודם כל, יש להבין כי משבר זהות יכול להופיע בצורות שונות ומסיבות רבות. פיטורין מעבודה למשל, יכולים לגרום למשבר בתחום המקצועי. אותו האדם שתמיד ראה את עצמו בתור עורך דין למשל, יכול להתחיל לתהות לעצמו, האם המקצוע הזה עדיין מתאים לו. כאשר מדובר על מוות של אדם קרוב, יש צורך להגדיר את עצמינו ללא האדם הזה. מצבים מסוג זה יכולים להוביל לתחושות של חוסר שביעות רצון מהחיים, שאלות לגבי הזהות המשפחתית, המקצועית או הדתית שלנו. לפעמים מדובר על תחושות ומחשבות שתמיד היו שם מתחת לפני השטח, ואילו בפעמים אחרות מדובר על מחשבות חדשות לחלוטין שהגיעו בעקבות האירוע הטראומטי. חשוב להבין כי כל הרגשות האלו, הכוללים לא פעם דיכאון, חרדה, תסכול וכדומה, יכולים להוביל לצמיחה מחודשת. במקרים מסוג זה מומלץ להגיע אל טיפול דינמי שיוכל לספק לכם את הכלים להתמודד עם כל הרגשות וכל המחשבות שעולים בכם. מטרת הטיפול היא לשפר את הדימוי העצמי, לעבור תהליך פנימי של גילוי והתקדמות ולהגיע לכל התשובות לגבי מי אתם.

לסיכום, משבר זהות יכול להופיע בצורות שונות ומסיבות שונות, אך חשוב לזכור כי אתם לא לבד. ניתן ואף מומלץ להגיע למטפל מקצועי שמתמחה בתחום, על מנת להיעזר בו במהלך התקופה הזאת.

קראו גם על: טיפול קוגניטיבי התנהגותי

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »