האם קיים טיפול להצמחת שיער?

האם קיים טיפול להצמחת שיער?

אחוז גדול מהאוכלוסייה סובלים מאיבוד שיער והתקרחות בגילאים מבוגרים, אך גם אנשים צעירים בתחילת שנות העשרים לחייהם יכולים לסבול מבעיה זו. ניתן לראות כי רוב הסובלים מבעיית ההתקרחות הם גברים, ורק אחוז קטן של נשים סובלות מהבעיה כתוצאה מירידה בתפקוד האסטרוגן בדמן.

הגורמים לאיבוד שיער

יש להבדיל בין התקרחות לנשירת שיער, כאשר שתי התופעות הללו אינן מסכנות חיים כלל אלא בעיקר מטרידות ועלולות לפגוע בדימוי העצמי של כל אדם. ההתקרחות נגרמת כתוצאה מנשירה ואיבוד שיער מסיבות שונות ומגוונות כמו תזונה לקויה, לחץ נפשי, שימוש בחומרים כימיים לשיער בתדירות גבוהה וגנטיקה. 

למרות שנשירת שיער היא דבר טבעי אצל כל אדם, ישנם מצבים בהם השיער שנשר אינו צומח מחדש וכך למעשה מתרחשת ההתקרחות. ישנם טיפולים יעילים המסוגלים להצמיח מחדש את השיער שאבד, אך לפני שנסקור אותם נלמד קודם כל כיצד ניתן להימנע מאיבוד ונשירת שיער.

דרכי מניעה

  • אורח חיים בריא – שמירה על אורח חיים בריא עם תזונה נכונה והימנעות ממאכלים מעובדים, פעילות גופנית ומנוחה בשעות הלילה יכולים למנוע נשירת שיער שאיננה טבעית.
  • הפחתת סטרס – לחץ נפשי וחרדה עלולה להגביר את בעיית איבוד ונשירת השיער, מומלץ להפחית עד כמה שניתן את גורמי הלחץ ולהקפיד על שינה רציפה של 7 שעות במהלך הלילה.
  • שמירה על היגיינה – שיער נקי הוא שיער בריא, ולכן הקפה על חפיפה יומיומית עם שמפו איכותי תבטיח קרקפת נקייה וכך שמירה על שערות הראש במקומן.

טיפולים להצמחת שיער 

אם דרכי המניעה לא עזרו לחידוש צמיחת השיער, קיימים טיפולים יעילים המונעים התקרחות באמצעות שימוש בחומרים טבעיים בלבד. טיפולים אלו נחקרו רבות על ידי מומחים בתחום, ולכן מומלץ לפנות רק אל חברה אמינה ומקצועית שאינה עושה שימוש בחומרים כימיים העלולים להחמיר את הבעיה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »