שיטות שונות לחידוש העור

העור שלנו משמש כמעטפת לגופינו. העור נמצא חשוף רוב הזמן לפגעי מזג האוויר השונים כמו חום ולחות במהלך הקיץ, או יובש קיצוני בתקופת החורף. כדי להגן על העור שלנו, אנו שומרים על טיפוח יומיומי הכולל שימוש בקרמים שונים המחזירים לעור את הברק והגמישות שהוא מאבד במשך הזמן, שמנים שונים המעניקים כמו שכבת הגנה לעור ועוד מוצרים שונים ומגוונים.

במהלך החיים העור נוטה לאבד מהגמישות והחיוניות שלו באופן טבעי, כתוצאה מתהליך הזדקנות הגוף. בשנים מאוחרות לחיים כמו גילאי 50 ואילך, ניתן לראות כיצד העור שלנו הופך להיות עם הרבה יותר קמטים ולעיתים בגילאים מבוגרים יותר נעשים כתמים שונים על גבי העור. כתמים אלו נובעים גם כתוצאה מפגעי השמש הנקראים פיגמנטציה, וגם כתוצאה מהזדקנות שאין אנו יכולים להימנע ממנה.

מה שכן ניתן לעשות במקרים כאלו שהעור מעט יותר מבוגר ועייף, הוא להשתמש במגוון שיטות שונות המסייעות לחידוש העור או לפנות אל מנתח פלסטי בכיר.

שימוש בקרמים קוסמטיים

ניתן למצוא מגוון ענק של קרמים קוסמטיים שונים המשווקים על ידי חברות קוסמטיקה גדולות, הקרמים האלו פותחו במיוחד עבור אלו הזקוקים לחידוש העור, מיצוק קמטים והענקת מראה עור צעיר ורענן יותר.

רוב הקרמים מעניקים טיפול לעור הפנים, צוואר או ידיים שאלו שטחי העור עם החשיפה הגבוהה ביותר ואינם מכוסים ברוב הזמן. ניתן למצוא גם קרמים טיפוליים המיועדים לשימוש גם בשטחי עור נוספים ורחבים יותר, אך מכיוון שאזורים אלו מכוסים רוב הזמן אנו נעדיף להשקיע את מאמצינו וכספינו בחלקי העור החשופים.

הזרקת בוטוקס

שיטה נוזפת ופופולרית ביותר בשנים האחרונות היא הזרקת בוטוקס. הבוטוקס הוא רעלן המופק באופן סינטטי. התכונות של הבוטוקס מעניקות היחלשות של שרירי הפנים, וכך החלקת קמטים שונים וסוג של טיפול לצורך חידוש העור.

זריקות הבוטוקס נעשות בעיקר בעור הפנים באזורים בהם מצטברים הכי הרבה קמטים כמו צדדי העיניים, צוואר, שפה עליונה ועוד. האפקט של טיפול בוטוקס הוא זמני בלבד, בהתאם לכמות החומר שהוזרקה והאזור אליו הוזרק. יש צורך לחזור על זריקות תקופתיות כדי לשמר את מצב העור המוצק.

קראו גם על: ניתוח מתיחת פנים

טיפול בעזרת גלי רדיו

שיטה נוספת ופופולרית בתחום חידוש העור היא שיטה הכוללת שימוש במכשיר המשחרר גלי רדיו. הטיפול בעזרת גלי הרדיו אינו פולשני, אינו כואב ועם רמת בטיחות גבוהה ביותר. בעזרת גלי הרדיו ניתן לטפל בשטחי עור עדינים ביותר כמו צוואר, מסביב לעיניים, גב כף היד ועוד.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »