פריצת דיסק

פריצת דיסק

פריצת דיסק בגב אף פעם לא באה בזמן טוב והיא משפיע על רובד רחב בפעילותו של הסובל ממנה. אז איך באמת ניתן להתמודד עם פריצות דיסק וכיצד יש לצרוך את הטיפול בו. במאמר זה, נברר את הפרטים הללו באופן מקצועי ואחראי.

פריצת דיסק

פריצת דיסק, יכולה ללחוץ על עצבים בעמוד השדרה וכך היא גורמת לכאב רב, חולשה וחוסר תחושה בצוואר, בגב, בזרועות, וברגליים. לפעמים תסמינים אלה יכולים להיות חמורים מספיק בכדי לשבש את חייכם.

לרוב, עם זאת, הבעיות מפריצת דיסק צריכות להתחיל להשתפר מעצמן תוך מספר שבועות. בינתיים, חשוב שתנסו אחד או יותר מהטיפולים הללו כדי שהם יעזרו לכם להרגיש טוב יותר.

דרכי טיפול בפריצות דיסק | מנוחה

אם אתם סובלים מפריצת דיסק, קחו זאת בקלות כמה ימים. מנוחה יכולה להקל על הנפיחות ולתת לגב זמן להחלים. בזמן שהגב כואב, הימנעו מפעילות גופנית ופעילויות אחרות בהן אתם צריכים להתכופף או להרים דברים כבדים.

הרופא שלכם עשוי להציע לכם מנוחה במיטה. מנוחה במיטה היא בסדר לפרק זמן קצר, אך אל תישארו רק במיטה מבלי להפעיל את הרגליים מידי פעם. אתם צריכים להמשיך לנוע כדי שהמפרקים והשרירים שלכם לא יתקשו.

שימוש בקרח ובחום כדי להקל על פריצת דיסק

אתם יכולים להשתמש בקרח ובחום כדי להקל על הכאב שלכם. פשוט הניחו שקית קרח או מגבת רטובה וחמה על אזור הגב הכואב.

תרופות

קחו תרופת כאב ללא מרשם כמו איבופרופן (מוטרין, אדוויל) או נפרוקסן – תרופות אלו יכולות לעזור בהקלת הכאבים ובהורדת נפיחות.

תרגילים מסוימים, יכולים לעזור בשיפור הסימפטומים של פריצת דיסק. פיזיותרפיסט יכול ללמד אתכם אילו מהם מחזקים את השרירים בגבכם.

> קראו גם מהי פיזיותרפיה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »