אפידורל

אפידורל

אחד מסוגי ההרדמה הנפוצים ביותר, בוודאי בקרב נשים שעוברות פרוצדורות רפואיות שקשורות בצורה כזו או אחרת לתהליכי הריון, היא באמצעות זריקת אפידורל. מדובר על זריקה אשר אשר ניתן להזריק באזור עמוד השדרה ובצורה כזו אפשר לבצע את הפרוצדורה מבלי לחוש כאב.

אפידורל הוא למעשה סוג של סם מאלחש, קרי סם שמשכך כאבים. מזריקים אותו באזור עמוד השדרה, מאחר ובאופן כזה, הוא מונע העברת של אותות כאב בגוף אל חלק זה, ואז ניתן לבצע את הפרוצדורה בצורה הרבה יותר נינוחה. בין היתר, נהוג לבצע פרוצדורות לפני ההריון, במקרה ויש צורך לבצע טיפולים שונים ברחם, כמו כן, נהוג לבצע שימוש בזריקה זו במסגרת טיפולי פוריות, וכן בעת הלידה עצמה, ישנן נשים שמעדיפות לקבל זריקה אפידורלית על מנת לשכך את הכאב בשביל לבצע את התהליך בצורה אפקטיבית.

חשוב לומר, זאת לא זריקת הרדמה קלה. גם פיזית לא מדובר בזריקה פשוטה, אם לא מבצעים אותה בצורה נכונה, במקום הנכון, הרי שזה עלול לגרום לנזק בעמוד השדרה. אך מעבר לכך, אחרי שמקבלים את הזריקה, זה אומנם משכך כאבים באזור אך לוקח זמן עד שההשפעות שלה נעלמות, ובמקרים רבים מרגישים את זה במשך כמה ימים, וזה יכול על תנועות הגוף ועל דברים אחרים.

מה שכן, מדובר על זריקה מומלצת עבור נשים שאינן מעוניינות להרגיש את הלידה, בפרט נהוג להשתמש בזריקה זו במקרה של ניתוחים קיסריים, כמו כן, יש יתרון גדול לזריקה מאחר ואפשר לשלוט בה, אפשר לשלוט בכמויות החומר שמבקשים להזריק. עוד יתרון של זריקה זו, היא מאפשרת לאישה להיות בהכרה בזמן הלידה, כלומר היא יכולה לחוות אותה. זאת להבדיל מהרדמה כללית, שגם נחשבת מסוכנת יותר וגם מונעת מהאישה את היכולת להיות ערה בזמן הלידה.

עבור נשים רבות, באופן טבעי, הלידה זו חוויה מרגשת ומיוחדת, וכל אחת מהן רוצה להיות חלק ממנה, רוצה להיות ערה ולהרגיש אותה. לכן זריקה אפידורלית, על הקשיים שיש בה, היא עדיין משתלמת במקרים רבים, בוודאי אם האישה רוצה להרגיש את הלידה באופן פעיל.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »