ביטוח לאומי תאונת עבודה

במקרה של תאונת עבודה, הרי שביטוח לאומי מספק סוג של פוליסת ביטוח המכסה את העובד במקרה של תאונת עבודה. היא מוודאת שהעובד יפוצה על כל אובדן שכר והוצאות רפואיות שנגרמו כתוצאה מהתאונה. ביטוח לאומי נועד למעשה להגן על העובדים מפני פציעות שנגרמו במהלך עבודתם. פוליסת ביטוח מסוג זה יכולה להירכש על ידי חברות ועצמאים כאחד.

ישנם סוגים רבים ושונים של תאונות שיכולות לקרות בעבודה, כגון החלקה ונפילה, פגיעת חפץ או חתך עם חפץ חד. תאונות אלו עלולות להוביל לחשבונות רפואיים יקרים עבור העובד והחמצת שכר הן עבורו והן עבור מעסיקו כאשר הם אינם מסוגלים לחזור לעבודה לאחר שהפציעה שלהם החלימה.

מחפשים ביטוח לאומי תאונת עבודה? קראו באתר של זכות ויוזמה >>>

מתי וכיצד מתבצעות תאונות עבודה? 

תאונות עבודה יכולות להיגרם ממספר סיבות, כגון:

– תנאי עבודה לא בטוחים

– ציוד מתוחזק גרוע

– היעדר הכשרה וחינוך לבטיחות

– אי מילוי נהלי הבטיחות

תאונת עבודה היא פגיעה המתרחשת במהלך העבודה. זה יכול לקרות בכל סוג של סביבת עבודה, אבל סביר להניח שזה יקרה במפעלים, אתרי בנייה ומקומות אחרים עם מכונות כבדות. תאונת עבודה יכולה לנבוע ממספר סיבות. הסיבות השכיחות כוללות הרמת חפצים כבדים ללא טכניקה מתאימה, נפילות מגובה ומגע עם חומרים מסוכנים כמו כימיקלים או חשמל.

עובד שסובל מפציעה עשוי להיות זכאי לפיצוי בגין הוצאות רפואיות, הפסדי שכר והפסדים נוספים. תאונות עבודה מכוסות על ידי המעסיק וניתן לפצות עליהן בדרכים שונות. 

תאונות עבודה אינן מוגבלות לפציעות שנגרמו במקום בעבודה. הם יכולים להתרחש גם כאשר עובד נוסע ממקום עבודתו או ממנו או במהלך הפסקה מהעבודה. לכן ביטוח לאומי נועד לספק סוג של ביטוח המגן על העובדים מפני סיכונים של תאונות עבודה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »