פתרונות נגישות שונים עבור אנשים בעלי לקויות מוטוריות/קוגניטיביות

1403187-min

אנשים בעלי לקויות מוטוריות או קוגניטיביות מתמודדים מדי יום עם קשיים שאנשים ללא אותן לקויות לא חושבים עליהם כלל. בין אם זה הנגישות בתוך הבית, באתרי האינטרנט ובמקומות העבודה, אנשים בעלי לקויות מוטוריות/קוגניטיביות מתמודדים עם אתגרים גדולים יותר מדי יום ביומו בעבור הדברים הפשוטים בחיים.

ישנם פתרונות גישות שונים עבור אנשים בעלי לקויות מוטוריות/קוגניטיביות

שילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה

כחלק מפתרונות הנגישות השונים, ישנם מקומות עבודה רבים ששמחים לצרף לחיק המשפחה העסקית אנשים בעלי מוגבלויות הן מוטוריות והן קוגניטיביות במידת המתאפשר, כמובן. קיימים אתרים רבים וחברות רבות שעיסוקן ופועלן הוא עבור אותם אנשים המתקשים למצוא את המשבצת שלהם בחברה ועוזרת להן להתמקם באופן שהכי מתאים להם.

מכוני הנגשה ומאגרי מידע

קיימים בארץ מכוני הנגשה ומאגרי מידע שאוספים בתוכם את כל מה שאנשים בעלי לקויות צריכים. למשל המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית מסייע לאנשים רבים לחיות חיים קלים ופשוטים יותר על ידי התאמת צורכיהם ותרגום מורכבויות מתחומים שונים של החיים.

יחד עם המכונים קיימים מאגרי מידע כמו 'עזרים' שמאגד בתוכו את כל המידע אותו אתם, כבעלי לקות, צריכים או רוצים לדעת. מאגרי המידע הללו אוספים בתוכם לא רק מידע אלא גם ספקים, חברות, אתרים ומוצרים שאתם צריכים ועושים עבורכם את ההשוואות הנחוצות.

הנגשה לבעלי לקות מוטורית

למשל, חברת 'פינה' היא חברה שעוסקת בפתרונות דיגיטליים לאנשים אשר קיימת להם לקות מוטורית והם זקוקים לסיוע רחב. כך, ניתנת לאנשים אלו האפשרות לשימוש באינטרנט ללא עכבר ואך ורק עם המקלדת. הבנת הקושי ומציאת הפתרון עבורו היא יתרון משמעותי עבור אנשים רבים שמצאו בפתרון זה כאוצר.

לסיכום,

קיימים פתרונות נגישות רבים עבור אנשים בעלי לקויות מוטוריות/קוגניטיביות. תשמחו למצוא אותם והם ישמחו שמצאתם.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »