מהו שיקום בבית לאחר אירוע מוחי

שיקום בבית לאחר אירוע מוחי

שבץ מוחי הוא אירוע שנחשב מסוכן במיוחד. אירוע כזה גורם בדרך כלל לפגיעה עצבית והוא עלול להוביל לסבוכים או למוות. הגורם לשבץ מוחי ידוע כהפרעה באספקת הדם לרקמות של המוח, מה שיכול להוביל למוות, נכות או קשיים בתפקוד. במידה והאדם שורד את האירוע, חשוב מאד לקבל סיוע וטיפול על מנת להחזיר את כושר התפקוד עד למידה מרבית. שיקום בבית אחרי אירוע מוחי חשוב במיוחד משום שהשבץ עלול לגרום להפרעה בתפקוד הגוף ובגפיים, להפרעות בדיבור, חולשה ושיתוק גופני כמו גם קושי בהליכה. האירוע שגורם נזק מוחי: מחייב טיפול מקצועי בשל ההפסקה הפתאומית שחלה בזרימת הדם למוח, לכן חשוב לקבל עזרה מהמומחים. 

מה כולל שיקום בבית לאחר אירוע מוחי?

לפני שנפרט, חשוב לדעת שאת תהליך השיקום אפשר לבצע גם בבית חולים סיעודי, שם ניתן לקבל את השירותים השונים שניתן לקבל בבית, קראו עדו בנושא באתר http://www.stroke-guide.co.il. בעת התהליך תוכלו לקבל סיוע בבית מקופת החולים שלכם. היחידה להמשך טיפול של קופות החולים מציעה 12 טיפולים בשנה שכוללים ביקורי בית של רופא, עובד סוציאלי ופיזיותרפיסט. בין היתר ניתן לבצע את התהליך על ידי קבלת גמלה סיעודית ומכאן הזמנת אנשי מקצוע מומחים ופרטיים מומחים בפיזיותרפיה. המטפלים יגיעו לבית המטופל ויעזרו לו לחזור לתפקד על ידי אבחון, תכנית טיפולית ותרגילי פיזיותרפיה לאחר שבץ מוחי. 

אופציות נוספות מלבד שיקום ביתי

מי שאינו יכול לקבל את הטיפולים בביתו, יוכל לפנות לבתי החולים למרכזי אשפוז יום כדי לקבל את הסיוע והשיקום. לעיתים יחזור המטופל לביתו, ולעיתים ילון בבית החולים להשלמת השיקום. לכן חשוב שתבחרו את סוג הטיפול שמתאים לכם. בכך תוכלו לחזור מהר לשגרה ולנהל את חייכם בצורה המטיבה והיעילה מכול. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »