טחורים בהריון – טיפים להתמודדות

טחורים בהריון - טיפים להתמודדות

סובלת מטחורים? אכן, היריון הוא תקופה נפלאה בו חיים מתרקמים בקרבך, ואת אחראית על חיים של עובר קטן שמתקדם לקראת תאריך הלידה ותחילת החיים שלו. אבל זה לא אומר שהימים הללו קלים ופשוטים. הם מלווים בכאבים שונים, בתחושות לא נעימות ובירידה כללית בכושר הפיסי שלך. אחת התופעות המעיקות היא טחורים. מה עושים אתם? זה כואב, זה מעיק, זה לוחץ! איך מקלים על העניין?

התופעה ושיעור הופעתה

לפני הכול כדאי לציין כי טחורים זו תופעה נפוצה מאוד בקרב נשים הרות. זה הלחץ החזק שמופנה על אזור פי הטבעת שגורם להתפתחות מחלות טחורים. כמו כן השינויים ההורמונליים ותפקוד מערכת העיכול שתורמים את חלקם להתפתחות טחורים. אבל יש מספר עצות שיוכלו להועיל ולאפשר הקלה בכאבים.

מה יוכל לעזור בהתמודדות?

  • הצואה צריכה להיות ספוגית ורכה. כך שיציאות לא תהיינה כרוכות במאמץ ובכאב. ככל שאנחנו מונעות לחץ הטחורים אינם מחמירים ולא גורמים לכאב. לכן ההמלצה היא להרבות בשתייה ולהקפיד על תזונה מאוזנת שיש בה סיבים תזונתיים. אלו משפיעים על איכות הצואה ולכן גם על הטחורים.
  • ישיבה עלולה לגרום לכאב עז. לכן מומלץ להימנע מישיבה ישירה על כיסא, הפתרון הוא ישיבה על גלגל ים קטן ומנופח. הוא מונע את הלחץ שמופעל על רצפת האגן בעת שאנו יושבים. כך שהטחורים אינם סופגים לחץ נוסף ולא מכאיבים.
  • אמבטיית ישיבה עשויה להועיל במידה רבה. ניתן להוסיף מעט מלח שיתרמו לכיווץ הטחורים ויקלו על המצב.
  • יש תרופות או נרות שנועדו בדיוק עבור מצבים כאלו. שימוש בתרופות אלו עשוי להיות יעיל ובהחלט להקל על הטחורים.
  • לרפואה המשלימה יש מה להציע בתחום. חלק מהפתרונות מתאימים להריון ואת חלקם תאלצי לדחות לאחר הלידה. הפתרונות הללו בהחלט עשויים להיות מועילים ולהפחית את הכאבים. קראי בהרחבה על טיפול בטחורים בהריון.
  • במידה וכל הניסיונות להקל על המצב לא הועילו מומלץ לפנות אל פרוקטולוג. כמו כן מומלץ לפנות אחרי הלידה אל פרוקטולוג כדי לבדוק את המצב של הטחורים ולקבל את הטיפול הנכון לפי חומרת המצב.

הקפידי על אורח חיים נכון ותזונה מאוזנת ומנעי מעצמך את הכאבים!

ייתכן ותתענייני גם בהומאופתיה לתינוקות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »