קרטוקונוס – איך תראו טוב יותר

עדשות מגע צבעוניות

מה זה קורטוקורנוס? ואיך זה משפיע על הראייה? אם אתם מרכיבים משקפיים ואתם רוצים לשפר את הראייה שלכם, או אם אתם לוקים במחלה בשם "קרטוקונוס" – חשוב שתקראו אודות הדרך לשפר את הראייה ולטפל בבעיה.

מה זה קרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלה שפוגעת בחלקה הפנימי של העין. מחלה זאת גורמת לליקוי קרנית שהופכת בעקבות הליקוי, לכיפה סימטרית אך כזאת שאינה תקינה. קרנית העין בשל המחלה מתעוותת והופכת את הקרנית לבעלת מבנה של חרוט או קונוס. לכן שמה הלועזי של התופעה הוא Keratoconus.

ממה נוצר Keratoconus?

פגיעה זאת בעיניים נפוצה בקרב אנשים החשופים אל השפעות סביבתיות, תוך שהמחלה מתפרצת בדרך כלל באנשים אלרגיים, כאלה שסובלים מגירודים בעיניים ובאנשים שיש להם מאפיינים גנטיים הגורמים לטשטוש בראיה. כיום שכיחות המחלה נמוכה מאד והיא עומדת על 0.001 אחוזים מהאוכלוסייה.

עיד נדע אם יש לנו קרטוקונוס?

על פי אתר https://opticadoron.co.il/ , מי שרוצה לאבחן את המחלה, חשוב שידע כי לא כל טשטוש בעין מעיד על היווצרותו של קרטוקונוס, אלא שמחלה זאת מלווה מלבד בטשטוש הראייה גם בעליה בצילינדר ובשינוי במבנה הקרנית. את אבחון המחלה מבצעים כמובן רופאי עניים מומחים, בעוד שביצוע בדיקה עם מכשיר בשם רטינוסקופ – יסייע לאבחן את המחלה בקלות.

שימו לב כי אתם מבצעים אבחון אצל רופא עיניים איכותי שיוכל לספק לכם הסבר מקיף על מצבכם, כמו גם לספק פתרונות ראויים.

אז כיצד מטפלים בבעיה?

אם  אבחנתם כמטופלים אשר לוקים ב קרטוקונוס, חשוב לא להתייאש. בבעיה זאת תוכלו לטפל על ידי הרכבת משקפיים עם מרשם מתאים. עוד ניתן לבחור עדשות רכות המותאמות לצורת הקרנית שהשתנתה.

נוסף לכך אפשר לבחור בעדשות מתאימות עבור חולים ב Keratoconus בהתאמה אישית כמו גם להיעזר במומחים ברופאת עיניים להמשך טיפול מתאים. ברשתות וחנויות משקפיים טובות יהיו בדרך כלל אופטומטריסטים שיסייעו לכם לבחור את סוג העדשה המתאים, ומכאן לסייע לכם לשפר את הראייה.

אולי יעניין אתכם גם: משקפי מולטיפוקל

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »