מה התנאים להצלחה של השתלת שיניים

השתלת שיניים

שתלים בשיניים נועדו להחליף את שורש השן הטבעית, כאשר הוא נהרס או חסר כתוצאה מחבלה או מחלה של השן. טיפולי השתלת שיניים הינם מורכבים, ולכן חשוב שרופא שיניים מומחה יבצע אותם בכדי להבטיח הצלחה מלאה של הטיפול. במאמר הבא נבחן את התנאים העיקריים להשתלת שיניים איכותית שתבטיח חיוך יפה לאורך זמן.

מהם שתלים בשיניים?

שתלים דנטליים עשויים מתכת, וצורתם זהה לצורת בורג כדי שרופא השיניים יוכל להחדיר אותן בקלות אל הלסת. תפקידו העיקרי של השתל הדנטלי הוא לשמש כעוגן עמיד ואיכותי לכותרת השן המלאכותית שתחובר אליו, זאת כדי שפיו של המטופל יוכל לתפקד באופן מלא וללא כל הגבלה. נוסף על החשיבות התפקודית של השלמת שיניים חסרות באמצעות שתלים, הם מאפשרים למטופל ליהנות גם ממראה אסתטי מושלם ועם חיוך מלא ויפה. 

סוגי השתלות שיניים

במרפאת השיניים של ד"ר ג'רי כהן מוצעים מגוון טיפולי השתלות שיניים:

  • השתלת שיניים ובניית עצם – כדי לבצע השתלת שיניים איכותית, יש צורך שהעצם בלסת של המטופל תהיה חזקה ויציבה כדי שהשתלים יעוגנו למקומם. במקרים של עצם חסרה בלסת, ניתן לבצע את השתלת השיניים באמצעות השלמה ובנייה של העצם על ידי טכניקות שונות.
  • השתלת שיניים ALL ON 4-6 – שיטה משודרגת לטיפולי השתלות השיניים המפורסמות של ד"ר מלו. בשיטה זו ניתן לבצע השתלת שיניים של כמה עשרות שיניים חסרות, תוך תכנון וקיבוע של 4 עד 6 שתלים בלבד שיותקנו בלסת של המטופל.
  • השתלת שיניים ביום אחד – שן קדמית בפה שנהרסת ונופלת זו בעיה אסתטית מטרידה במיוחד. לשם כך קיימת שיטה חדשנית של השתלת שיניים תוך יום אחד בלבד, אותה ניתן לבצע על פי בדיקה מקיפה של המטופל מבחינה בריאותית ומצב העצם בלסת.
  • השתלת שיניים ממוחשבת – אחת מהשיטות הטובות ביותר להצלחת טיפולי השתלות שיניים. הודות לשימוש במכשור חדשני, רופא השיניים מבצע הדמיה ממוחשבת של ההשתלה עוד בטרם ביצועה בפועל כדי להבטיח דיוק והתאמה מרבית.

ניתן לראות כי השתלות השיניים הן מגוונות, ולכן יש להתאים את הטיפול באופן אינדיבידואלי לכל מטופל בהתאם למצב השיניים, העצם בלסת, המצב הבריאותי, הצורך האסתטי ופרמטרים נוספים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »