איך להפיק חינה אותנטית על פי המסורת?

מלכה חינה

אם בעבר אירוע החינה היה פריווילגיה לבני עדות המזרח בלבד, הרי שהיום מדובר בלי שום ספק בחגיגה ישראלית לכל דבר ועניין. כמעט כל זוג שיכול שמח להרים אירוע חינה שהוא הזדמנות להתחיל להתרגש בצורה אינטימית יותר עם הקרובים לקראת החתונה ובאותה נשימה גם מאפשר לפרוק קצת מתחים ולעשות מעין חזרה גנרלית לקראת היום הגדול. זוגות רבים שרוצים להרים אירוע חינה מסורתי יפה, מוצאים את עצמם נבוכים ולא יודעים ממש איך לארגן אירוע על פי המסורת. אם גם אתם נמנים על אותם הזוגות, הכנו בעבורכם מדריך מקוצר שיעזור לכם להתחיל.

לרכז את הכול במקום אחד

לפני שנגע בדברים החשובים ובמסורת של האירוע, נזכיר שאפשר בהחלט לבחור בחברת הפקות חינה מקצועית שתסגור לכם את כל הפינות מא' ועד ת'. מלכה חינה למשל, היא חברה מקצועית שתוכל לדאוג לכם להכול, החל מהתלבושות, דרך המוסיקה והמטעמים ועד לחינה עצמה שתעטר את ידי האורחים באירוע. בהחלט דרך מצוינת לחסוך עבודה וכאבי ראש.

תלבושות

התלבושות הן חלק חשוב מאד באירוע ויוצרות אווירה ייחודית. החתן והכלה מקבלים כמובן תלבושת ייחודית ויוצאת דופן המבליטה את הנוכחות שלהם ומבדלת אותם משאר האורחים, אבל גם האורחים לא נותרים מקופחים ומצטרפים לחגיגה עם גלביות, תרבושים, וסטים צבעוניים ועוד שלל אקססוריז מיוחדים כמו צעיפים וכלי נגינה. התלבושות הן חלק מסורתי ומאד מיוחד של האירוע.

חלוקת מתנות ודברי מתיקה

הרעיון של החינה הוא לברך את הזוג העתידי בשפע והצלחה לקראת החיים הזוגיים וחלק מכך הוא המתנות שמעניקים להם בסלים עמוסים בדברי מתיקה ועוגיות מרוקאיות מסוגים שונים, מיני תמרוקים ותכשירי טיפוח לו ולה וגם תשמישי קדושה למיניהם. לפעמים המשפחה הקרובה מעניקה גם תכשיטי כסף וזהב לחתן ולכלה.

חינה

החינה בטקס היא אחד החלקים השמחים במסורת, בו החתן והכלה מעניקים חינה לכל אורח. לפי המסורת החינה שמשאירה סימן כתום על כף היד מביאה מזל, פרנסה, אושר והגנה מפני העין הרע. גם אם לא מאמינים בכל הדברים הללו, בהחלט מדובר במנהג מהנה ושמח במיוחד.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »