הכל על בדיקת אקו לב

אקו לב

אקו לב היא בדיקת אולטרסאונד פשוטה אשר בודקת את התפקוד של הלב. מכשיר האקו משתמש בגלי קול בעלי תדר גבוה. הגלים הללו מועברים על ידי מתמר בצורה שונה וכך יוצרים רצף תמונות נעות של חלקי הלב אשר ניתן לצפות בהן במסך המכשיר.

לתיאום תור בקרו באתר שלנו >>> https://primedical.co.il/

סוגי בדיקות אקו לב

ישנם כמה סוגים של בדיקות אקו לב

אקו תוך חזי שבו תמונות הלב מתקבלות על ידי הנעת המתמר על גבי בית החזה בצורה חיצונית. מדובר על בדיקת האקו הרגילה שלרוב משתמשים בה.

אקו תוך וישטי היא בדיקה שהתמונות מתקבלות בה על ידי החדרת צינורית עם מתמר קטן בתוכה דרך הפה לתוך הוושט ועד לגובה הלב. בדיקה זאת נותנת ראות טובה יותר של חדרי הלב.

אקו דופלר- מדובר על בדיקה שבה מדגימים את זרימת הדם דרך חדרי הלב והמסתמים על ידי מדידות כיוונים ומהירויות של זרימת הדם. הבדיקות יתקבלו בשחור לבן או בצבע.

מתי יש צורך לבצע את הבדיקה?

את הבדיקה מבצעים על מנת לאבחן בעיות לבביות אשר חושדים בהן לאחר שמתבצעת בדיקה גופנית לא תקינה או לנוכח תלונות של כאבי חזה בלתי מוסברים, פעימות לב לא סדירות או קוצר נשימה. בדיקת אקו לב מסייעת במדידת עובי דפנות שריר הלב, תקינות המסתמים ופעילותם, גודל חדרי הלב והיעילות של ההתכווצות שלהם, האם קיימות הפרעות לבביות כגון: קרישי דם, גידולים, מומי לב ועוד.

חשוב מאוד להתכונן לבדיקה בצורה הטובה ביותר ולבצע אותה בבית החולים הטוב ביותר בתחום או במכון שבו מבצעים בדיקות מעין אלה בצורה יסודית ומקצועית. מדובר על בדיקה שניתן לבצע גם באופן פרטי ועל כן, אם אתם מעוניינים לבצע אותה באופן פרטי עליכם לבדוק היכן הכי טוב לבצע אותה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »