מהו הטיפול להפרעות קשב וריכוז?

הטיפול להפרעות קשב וריכוז

האם באמת הטיפול להפרעות קשב וריכוז חייב להינתן על ידי תרופות? אם גם אתם סבורים שתרופות לא באמת פותרות את הבעיה מהשורש, תרצו בוודאי להכיר חלופה. אם ניסיתם תרופות עבור הילדים והתוצאות לא השביעו את רצונכם, כדאי להכיר דרך אחרת. נסביר על טיפול טבעי והוליסטי, שמתייחס אל הפרעות קשב וריכוז בצורה עמוקה ומגיע לפתרון, בצורה טבעית, אישית וממוקדת. 

מדוע נוצרות הפרעות קשב וריכוז 

לפני שנסביר איך עובד טיפול בהפרעות קשב וריכוז על פי שיטת הקינסיולוגיה, מדוע בעצם נוצרת הפרעת קשב וריכוז? אין חולק על כך שבימינו הרבה יותר אנשים סובלים מכך. מסתבר שכאשר אורח החיים היה טבעי יותר, הילדים היו נמצאים יותר בחוץ, יותר בתנועה, יותר בפעילות. כיום, הסביבה הטכנולוגית מביאה עימה פחות תנועה, מה שמשפיע לא רק על הגוף אלא גם על התפתחות ואיזון של תפקודי המוח. כמובן, הפרעות קשב וריכוז עשויות לשלב גם היבטים רגשיים, לעיתם גם פיזיולוגיים. ופה נכנסת לתמונה שיטת הטיפול שנקראת קינסיולוגיה. 

מילוי פערים תנועתיים 

קינסיולוגיה זו שיטת טיפול שגם יודעת לקרוא את הסימנים הגופניים, המסבירים על מקורן של הפרעות וליקויים (קראו בהרחבה באתר http://www.kinesiologia.co.il). באותם המקרים שבהם מתברר כי הפרעות קשב וריכוז נובעות מכך שבתקופת התפתחות מוקדמת לא השולמה ההתפתחות התנועתית, ניתן לגשת לפתרון טבעי, ללא תרופות, ללא עזרים מיוחדים. הטיפול מסייע למוח של המטופלים להשלים את ההתפתחות של התנועה וההתמצאות במרחב. השלמת ההתפתחות הזאת מאזנת את הגוף ואת השכל ומאפשרת לאזן את יכולת הריכוז, להעלות יכולת מיקוד ואף להשפיע על הקוגניציה. המוטוריקה והתנועה, טבעיים לנו וחשובים לכולנו. כאשר מתגברים על החסך ומתמקדים במוטוריקה, חלק מהותי מהפרעות הקשב מתמוסס בתוך זמן לא רב והשיפור אכן ניכר. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »