מהו דיקור סיני?

דיקור סיני

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין. בסין יש לא מעט סינים שחיים בגילאי מאה ומעלה, אך עדיין חיים את חייהם כצעירים, עושים מדיטציות ויש להם שמחת חיים שכולנו מייחלים לה. הרפואה הסינית כוללת בתוכה דיקור סיני, ויסות של צ‘י ודם במרידאינים, צמחי מרפא, תזונה נכונה ועוד מגוון רחב של טיפים לאורח חיים בריא. דיקור הוא שיטה שהיא חלק מהרפואה הסינית ובאמצעות מחטים דקיקות ועדינות שעוברות דרך המרידיאנים השונים, נוצרת זרימה אנרגתית המווסתת את הצ‘י ואת הדם. לפני שמתחילים בדיקור סיני, המטופל חייב לעבור אבחון.

מה כולל האבחון ואיך מטפלים?

המטפל ברפואה סינית אורי אלטר מספר כי כשמטופל מגיע אליו הוא יושב איתו לפחות במשך שעה על האבחון. ”טיפול נכון הוא 90% אבחון נכון“. יכול להיות שיגיעו אלינו 30 מטופלים בדיוק עם אותה בעיה, אך לכל אחד מהמטופלים הללו יקבל את הדיקור בנקודות שונות ואת צמחי המרפא שמתאימים לו.

ניתן באמצעות דיקור לטפל כמעט בכל בעיה שקיימת אצל האדם בין אם זה לחץ ומתח נפשי, מיגרנות וכאבי ראש, בעיות ונדודי שינה, בעיות במערכת העיכול, בעיות הורמונליות, דלקות פרקים ומפרקים ועוד.

אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם בהקשר של דיקור סיני היא כמה זמן טיפול אמור להימשך? אז לפי מחקרים המחטים צריכות להיות על המטופל לפחות בין 30-40 דקות. שאלה נוספת שעולה לא פעם היא תוך כמה טיפולים הבעיה תעבור? חשוב להבין שכל מקרה לגופו. למשל, כשמדובר בבעיה אקוטית שהתחילה לאחרונה, ניתן לפתור אותה במעט טיפולים, אך שמדובר במשהו כרוני שנמשך זמן רב, לרוב יהיה צורך בכמות גדולה של טיפולים. סדרת טיפולים מאפשרת לראות לשתי סוגי הבעיות שיפור ניכר במצב תוך זמן קצר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »