איך להתמודד עם בחילות בזמן הריון?

בחילות בהריון

מכירה את זה שכל פעם שאת רואה אישה בהריון, מתנגנת לך מנגינה נעימה בראש ואת מיד מתרגשת מהמחשבה על התהליך המדהים הזה שהיא נמצאת בו? תמיד חלמת לבטן גדולה משלך, לחיוכים והתרגשות מהסביבה? אף אחד אף פעם לא סיפר לך שכל הקסם הזה מגיע לפעמים גם עם בחילות, הקאות ותחושת כבדות? אל חשש, אנחנו כאן כדי להסביר לך איך להתמודד עם בחילות בזמן ההיריון.

איך מתמודדים עם בחילות בהיריון


ראשית כל, על כל שינוי שמרגיש לך לא סביר או מעט מדאיג, מומלץ שתפני לרופא המלווה אותך במהלך ההיריון על מנת להתייעץ. לאחר מכן, כך תתמודדי עם בחילות בהריון :

  • השתדלי לנוח ולהירגע – חלק משמעותי מכאבים ותחושות לא נעימות בגופנו מושפע מאוד מהמצב הנפשי והרגשי בו אנו נתונות. השתדלי לעשות דברים בקצב שלך, לקחת הפסקות למטרת מנוחה ורגיעה. לעיתים לדבר עם בעל מקצוע זהו פתרון שיכול לעשות לך רק טוב.

  • הרגלי תזונה – בחילות בהיריון יופיעו בדרך כלל בשליש הראשון להיריון, השתדלי לא לאכול ארוחות גדולות, אלא לפצל אותן לארוחות קטנות כל שעתיים בערך. זה יקל על התחושה הלא נעימה. בנוסף, השתדלי לאכול גם מזון יבש כמו קרקרים, זהו גורם מרגיע נוסף.

  • ידע זה כוח וכן, גם ראש שקט – ככל שתקראי מידע ברשת ובאתרים כמו https://www.morning-sickness.co.il/ ותדעי יותר מהיכן מגיעות התחושות הללו, מה הגורמים המרכזיים, איך ניתן לטפל וכו'. כך בעצם מפלס החרדה מול זה ירד וכן גם התחושות הלא נעימות.

  • את לא לבד – הידיעה שעוד הרבה מאוד נשים הרות חשות את הבחילות וההקאות ושאת לא היחידה, באופן טבעי מייצר איזו רגיעה בכל הנושא ונותן לגיטימציה למצב.

בכל מקרה חשוב שתזכרי – העיקר שתרגישי טוב 🙂

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »