עסקים מהבית: האם זה מה שצפוי לנו ב-2020?

עסקים מהבית

שנת 2020 נפתחה בסערה, זאת בשל העובדה שנגיף קורונה התפשט בישראל וגרם לשינוי משמעותי בעולם התעסוקה והעבודה. בעקבות התפשטות הנגיף, נאלצו בעלי עסקים רבים להעביר את העסק לניהול ביתי, ולא מעט עובדים החלו לעבוד בפיג'מה. ישנן טענות כי גם עם תום המשבר, עסקים יבחרו באופציה של עבודה מהבית, ולו כי נגיף קורונה לימד את כולנו שזה בחלט אפשרי. מאמר בנושא.

לנהל עסק מהבית

ניהול עסק מהבית הוא אמנם לא דבר חדש, אבל המצב הנוכחי הוביל מעסיקים רבים לשלוח את העובדים לעבוד מביתם, ואילץ את בעלי העסקים לנהל את העסק מהבית. למעשה, חשוב לדעת שלעבודה מהבית יש לא מעט יתרונות, ובין היתר ניתן לחסוך בעלויות העסק באופן ניכר.

ראשית, אין כל צורך לשלם שכירות על משרד, ולו כי כל עובד יכול לעבוד מביתו. נוסף לכך, ישנן הוצאות מוכרות לעצמאי העובד מהבית, כמו תשלום יחסי של הארנונה, חשבון החשמל וכו'. נוסף לכך, ניתן לעבוד בשעות שנוחות לכל אחד, ואין כל צורך להתעורר מוקדם כדי להתארגן לעבודה. מכאן, ניתן לומר שעבודה מהבית עשויה להסתמן כשינוי שעתיד להשתרש בקרב לא מעט עסקים, ולו כי המשבר הנוכחי לימד את כולנו שלא רק שזה אפשרי – זה גם יעיל.

משמעת עצמית וסביבת עבודה אידיאלית

כדי לנהל עסק מהבית חשוב לארגן סביבת עבודה אידיאלית, ולהימנע מלעבוד מהמיטה או הספה. אם אין באפשרותכם לארגן חדר עבודה, תוכלו לסדר פינת עבודה ייעודית, אותה תציידו בכל הציוד הנחוץ לכם. כמו כן, מוטב לדעת שכדי לעבוד באופן אפקטיבי, יש לפתח משמעת עצמית, משום שמאוד קל להתפתות לצפייה בטלוויזיה או לשנת צוהריים באמצע היום.

פנינו אל העתיד

בעידן הנוכחי, עידן בו ניתן לנהל פגישות עבודה באמצעות אפליקציית "זום", לדווח נוכחות דרך הסלולר, ולעבוד מכל מקום בו יש חיבור אינטרנטי – עבודה מהבית נראית כמו הדבר האידיאלי עבור עסקים רבים. יכול מאוד להיות שהעתיד יביא עמו שינוי, וכי נראה לא מעט בעלי עסקים שינהלו את העסק מהבית, ואף יאפשרו לעובדים לעבוד כל אחד מביתו. מה נותר? פשוט להמתין שהמשבר יחלוף, ולראות אילו שינויים הוא יביא עמו בעולם העסקים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »