חוויתם תאונת עבודה ואין לכם ימי מחלה? מה עושים?

תאונת עבודה ואין לכם ימי מחלה

אף פעם לא נעים לחלות או להיפצע. בגין היעדרות מהעבודה משולמים ימי מחלה כחוק, אולם מה עושים אם אין לכם יותר ימי מחלה? חשוב לדעת שבגין תביעת תאונת עבודה אפשר לקבל פיצוי מביטוח לאומי. נסביר מה זה אומר, איך מקבלים ולמי פונים. 

שמרו את כל המסמכים הרפואיים 

בכל מקרה של תאונת עבודה, חשוב דבר ראשון לשמור את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. כאשר אתם מקבלים טיפול במגן דוד אדום, בחדר מיון או מכל רופא מקצועי, הקפידו לציין שהפגיעה אירעה במסגרת עבודתכם והשתדלו כי זה יצוין במפורש. המסמכים הללו יכולים לשמש שכירים ועצמאיים בבואם לדרוש את הפיצוי המגיע, מכל גורם שהוא. זה נכון גם בפנייה לביטוח לאומי וגם בפנייה לגורמים אחרים. 

קראו על תאונת עבודה לעצמאי

איך לתבוע את הפיצוי המגיע 

שכירים ועצמאים יכולים להיות מבוטחים בביטוח תאונת עבודה הן באופן ממלכתי והן באופן ציבורי. מי שמשלם דמי ביטוח לאומי כשכיר או כעצמאי מקבל ביטוח תאונת עבודה מביטוח לאומי, כך שזה הגורם שאליו יש לפנות לקבלת הפיצוי. במקביל, מי שבוטח באופן פרטי צריך להגיש תביעה לחברת הביטוח. יש למלא את טפסי התביעה הרלוונטיים ובהם לתאר את נסיבות המקרה, לצרף את כל האישורים, לציין את התאריכים של ההיעדרות מהעבודה. בין הטפסים השונים שיש להעביר לביטוח לאומי ניתן לציין למשל טופס דיווח של מעביד (לשכירים), ישנו טופס ייעודי לעצמאים, הודעת פגיעה בעבודה, תביעת תשלום דמי פגיעה. 

מלבד ימי מחלה או דמי פגיעה, יתכן שמגיעים לכם תגמולים או פיצויים נוספים. כך למשל, במידה שנוצרה נכות מהעבודה ניתן לתבוע קצבת נכות זמנית או קבועה. כך שאם החסרתם ימי עבודה, אל תוותרו על המגיע לכם. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »