אובדן כושר עבודה וסכרת

אובדן כושר עבודה וסכרת

ביטוח לאומי תיקן לפני מספר שנים את התקנות לענין קביעת אחוזי נכות לחולי סכרת.

לכן מי שמגיש תביעה לפטור ממס הכנסה או שרוצה לדעת אם הסכרת תזכה אותו בקצבת נכות או באובדן כושר עבודה, צריך לחשוב היטב איך לנהל תיק תביעה לנכות כללית מול הרשויות.

עד לפני מספר שנים מי שהייתה לו סכרת עם אינסולין וטיפה סיבוכים שונים שקשורים למחלת הסכרת, היה זוכה כמעט באופן אוטומטי בנכות של 65%, דבר שהגדיל את הסיכוי לקבל קצבת נכות בתביעות נכות כללית או תביעות לפטור ממס הכנסה.

כיום על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל אחוזי נכות בתביעות של פטור ממס הכנסה או בתביעות של נכות כללית, חשב לבדוק איך הסכרת משפיעה על איכות החיים.

למשל, אם החולה נוטל אינסולין? האם יש חלבון בשתן או שיש הרבה התקפי בלילות עקב סכרת לא מאוזנת?

ככל שהחולה מצליח להוכיח כי יש לו פגיעות וסיבוכים שקשורים מהסכרת, יגדלו אחוזי הנכות על רקע המחלה של הסכרת.

יש לקחת בחשבון גם אם תקבל על סכרת 40% או 50% בתביעת נכות כללית, עדיין אין הדבר מזכה אותך אוטומטית בפיצוי על אובדן כושר עבודה.

בתביעות אובדן כושר עבודה (בדומה לכאן) ביטוח לאומי בודק אם החולה לא יכול לבצע כל עבודה שהיא, כולל עבודות פשוטות בישיבה ללא קהל.

לא אחת הוועדות אוהבת לטעון כי מי שחולה הסכרת ויש לו אחוזי נכות גבוהים על מחלת הסכרת, יכול לעבוד בעבודה בישיבה, עבודה שהיא פשוטה.

בתביעות לפטור ממס הכנסה שיש סכרת ברקע לא פשוטה, הסיכויים לקבל מס הכנסה עולים.

כמובן שרצוי לבדוק את הסיכוי היטב, ולראות איך אפשר להגיע לפטור של 90% נכות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »