תאונת עבודה: מה הזכויות המגיעות לעובד שנפגע?

תאונת עבודה

הקריירה של כל האדם היא במקרים הרבים הנכס הכי חשוב שלו. היא מאפשרת לנו מקור פרנסה שיכלכל בכבוד אותנו ואת המשפחות שלנו, מספקת לנו קרקע פורייה להתפתחות ולצמיחה אישית ודרכה אנו יוצרים קשרים חברתיים רבים, לפעמים גם לאורך שנים ארוכות. אך מה קורה כאשר אנו נפגעים דווקא בעבודה? ובכן, במצב כזה כל הדברים הללו עלולים להישלל מאיתנו ועל כן חשוב שנדע מהן הזכויות המגיעות לנו במקרים כאלו. אם את מכירים מישהו שנפגע במהלך עבודתו או שאולי אתם בעצמכם נפגעתם במהלך העבודה, הנה כמה דברים שחשוב לדעת.

טיפול רפואי

לפני שנתחיל חשוב לשים לב שהרבה מקומות למרבה הצער לא ימהרו לעזור לכם למצות את זכויותיכם ולכן במקרים של תאונות עבודה יש להתייעץ עם מומחים קודם כל. הזכות הראשונה והבסיסית ביותר היא הזכות לטיפול רפואי הניתן לאחר הפגיעה. הטיפול יינתן על ידי מגן דוד אדום ובמקרה והוא ניתן בקופת החולים, הוא יינתן רק בקופה בה הנפגע מבוטח. אם יש צורך בהזמנת אמבולנס כתוצאה מהפגיעה החשבון יישלח לביתו של הנפגע ולאחר מכן ניתן לתבוע החזרים מקופות החולים.

טיפול רפואי לאחר הפגיעה

במידה והטיפול הרפואי הנדרש לאחר הפגיעה כלול בסל התרופות, הנפגע זכאי לקבל את הטיפול ללא דמי ללא תשלום של דמי השתתפות עצמית. נפגעי עבודה המבוטחים בשירותי בריאות נוספים זכאים בנוסף לניתוחים שבהסכם ולהתייעצות נוספת עם רופאים מומחים. חשוב לשים לב כי במקרים מסוימים נפגעי עבודה גם זכאים להחזרים על טיפולי שיניים פרטיים.

פיצוי כספי

שימו לב כי במהלך 13 השבועות הראשונים לאחר הפגיעה, זכאים עובדים לפיצויים כספיים. סכום הפיצוי נקבע על ידי קריטריונים שונים והוא משתנה מעובד לעובד בהתאם לוותק, ממוצע המשכורת, אובדן כושר עבודה זמני או קבוע וכן הלאה.

בכל מקרה בו הפגיעה השביתה אתכם לחלוטין, חשוב מאד לפנות לגורם מקצועי ולברר בדיוק מה מגיע לכם. במידה ואתם נתקלים בקשיים למצות את זכויותיכם מול הגופים השונים, מומלץ להיוועץ בעורך דין ולקבל חוות דעת משפטית לקראת קבלת הפיצויים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פחד מטיסה

חרדת טיסה היא בעיה נפוצה עבור רוב האנשים. זה לא רק בעיה עבור קשישים, אלא גם עבור צעירים ואפילו ילדים. הסיבה מאחורי הפחד הזה היא

קרא עוד »

מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או

קרא עוד »