למה יש סיבוכים אחרי ניקוב האוזן?

למה יש סיבוכים אחרי ניקוב האוזן?

ניקוב חור באוזן היא שלב שגרתי אך משמעותי לכל אחת ואחת. בין אם מנקבים את החור לתינוקת בהיותה בת מספר חודשים ובין אם בוחרים לבצע את הניקוב בגיל בוגר יותר – חשוב מאוד להבין מהם הסיבוכים שעלולים להתרחש ומה יש לעשות כדי למנוע אותם. כאשר פועלים בצורה נכונה ודואגים לשמור על הכללים, לרוב אין סיבוכים וניתן למנוע את מרבית התופעות שעלולות להתרחש.

מה גורם לסיבוכים אחרי ניקוב האוזן?

  • עגיל שאינו היפו אלרגני – חור בעגיל חייב להתבצע עם עגילים היפו אלרגניים. וזה אומר שהעגיל לא יגרום לתגובה אלרגית באוזניים המנוקבות. יש סוגים שונים של עגילים שעונים להגדרה זו. חלקם עשויים מזהב טהור וחלקם מגולדפילד. כמו כן קיימים עגילים מחומרים נוספים שעונים על ההגדרה של עגיל היפו אלרגני. כאשר נועצים בחור עגילים היפו אלרגניים אפשר להיות רגועים שהעגיל לא יגרום לתגובות בלתי רצויות באוזניים.
  • פעולה לא סטרילית – אמנם ניקוב החורים באוזניים אינו פעולה רפואית. אבל בגין העובדה שהניקוב בכל זאת מנקב חור באוזניים חשוב מאוד כי הפעולה תתבצע באופן סטרילי. וזה אומר שמי שמבצע את החור חייב לרחוץ היטב את ידיו ולהבטיח כי הוא לא ניגש לאוזניים של הלקוחה כאשר ידיו מלאות בחיידקים של לקוחות קודמים או חיידקים שמקורם בכל מקום אחר. רחיצה יסודית של הידיים בחומר מתאים וכן חיטוי של העגיל וכל הציוד שישמש במהלך הניקוב ימנע זיהומים שעלולים להתפתח מפעולה שאינה סטרילית.
  • הימנעות ממריחת משחה – לאחר ניקוב באוזן יונחו המטופלים למרוח משחה אנטיביוטית שנועדה למנוע התפתחות זיהום באוזניים. בידה וקבלתם הנחיה כזו חשוב לציית לה ולמרוח את המשחה בהתאם להנחיה. שימו לב שמריחה זו נועדה להפחית את הסיכון שיתפתח זיהום וחיידקים ינצלו את הפרצה ויגרמו לבעיות.

חור באוזן – בטוח אבל חשוב להיות ערניים

חור באוזניים זה לא עניין שאינו בטיחותי. הניקוב נחשב לפעולה בטוחה שניתן לבצע אותה ללא כל חשש. אבל בכל זאת יש לזכור כי הפעולה הזו חושפת את האוזניים לזיהומים. היו ערניים והקפידו על ההנחיות כדי למנוע סיבוכים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך