איפה יש למקם מזוזה בבית?

מזוזה בבית

אחד הסממנים הבולטים של כל מבנה ובית בישראל, היא המזוזה אשר מותקנת בפתח המקום ובלא מעט מבנים ובתים, גם בחדרים פנימיים. הרבה מאוד אנשים לא יודעים בוודאות איפה יש לרכוש מזוזות חדשות והיכן יש למקם אותן. בשביל זה אנחנו כאן.

איך רוכשים מזוזה בצורה נכונה?

קביעת מזוזה במבנה, פרטי או אחר, מסמלת את זה שניתן להיכנס למקום ולאכלס אותו. המזוזה כוללת יריעת קלף עם כתב סת"ם, ועליו כתוב את פרשיית שמע ישראל וכן "והיה אם שמוע" מחומש דברים. ניתן למצוא עיצובים ודוגמאות שונים של מזוזות אשר יכולות להתאים לכל בית ולכל מבנה, למשל דרך אתר אות והדר. פה נעצור לציין כי מזוזה יש לרכוש אך ורק דרך משווק מורשה אשר מבין את דרישות ההלכה וידע לספק לנו מזוזות, לא רק מעוצבות יפה אלא גם מזוזות אשר עומדות בדרישות השונות, ואכן יתאימו למבנה אשר בו אנחנו רוצים לקובע אותן. אפשר למצוא משווקים כאלה באתרי אינטרנט שמתמחים בשיווק תשמישי קדושה או בחנויות שעוסקות בכך.

חשוב לציין, תהליך ייצור המזוזה, בין אם זה בחלקים של המבנה ובין אם זה בחלקים של כתיבת הקלף והצבתו בתוך מבנה המזוזה, נעשה באופן ייחודי על פי דרישות הלכה ספציפיות. לכן, כשמבקשים לקנות מזוזה לבית או לעסק, חייבים לוודא שאכן כל חלק מהתהליך, נעשה על ידי אנשים שמתמחים בכך.

איפה קובעים מזוזה?

ברוב המבנים, אפשר למצוא מזוזה בפתח המבנה, בדלת הראשית, בין אם זו דלת ראשית של המבנה כולו ובין אם זו דלת ראשית לנכס ספציפי (משרדים, דירות וכדומה). אך במקרים רבים, אפשר למצוא גם מזוזות בחדרים פנימיים. למשל, חדרי שינה, מחסנים, חדרים שמשמשים למגורי בעלי חיים. כמו כן, בפתח מבנים שאינם משמשים למגורים, כמו למשל, בתי כנסת, מוסדות ציבור, בתי עסק וכדומה. המקומות בהם אין לקבוע מזוזה, הם חדרי שירותים וחדרי רחצה, שכן במקרים כאלה זה נחשב לתשמיש מגונה. את המזוזה יש להניח בשליש העליון של משקוף הדלת, בצד ימין, בצורה אנכית או אלכסונית (זה תלוי במסורת של הקהילה המקומית).

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »