מתי תדעו שאתם מוכנים להגיע לטיפול זוגי

טיפול זוגי

אף אחד לא מתחתן או מתחייב למערכת זוגית מתוך מחשבה שיום אחד יצטרך לפרק אותה או לעבור טיפול זוגי כדי להציל אותה, אך למרות זאת זוגות רבים חווים קשיים במהלך חייהם הזוגיים וככל שיקדימו לזהות את מצבם ולטפל בבעיה בעזרת טיפול זוגי או ייעוץ אישי, יש סיכוי גדול יותר כי יוכלו לטפל ולתקן את הזוגיות ולשמור עליה לאורך שנים רבות. 

מרגישים שיש בעייתיות

המקרים הקלים לזיהוי של בעיה במערכת הזוגית הם כאשר נתקלים בבגידה מצד אחד מבני הזוג, משיכות כספים מהחשבון המשותף, שבירת האמון או שקרים חוזרים ונשנים. אף על פי שזוגות רבים נמנעים מטיפול גם במצבים אלה ומעדיפים לטפל בבעיה בעצמם, חשוב להבין כי טיפול זוגי מקצועי יעזור לסלק משקעים וימנע מהכאב לצוץ בעתיד. 

חילוקי דעות בבית 

פעמים רבות המצב הרעוע בין בני הזוג לא בא לידי ביטוי בריבים ובצעקות קולניים אלא להיפך. בשתיקה רועמת וממושכת. לפעמים רק אחד מבני הזוג שותק ולפעמים שניהם. כל אחד אוגר כעסים, אכזבות, מירמור ובמקום לדבר ולפתור את הבעיה, הם מתכנסים בעצמם, מתעלמים מקיומו של בן הזוג ומנהלים אורח חיים זה לצד זה במקום חיים משותפים.

מתי תדעו שאתם מוכנים להגיע לטיפול זוגי

אם אתם מרגישים בודדים ומרגישים לבד, אם אתם מעדיפים להישאר בעבודה או מתחמקים לחזור הביתה, אם אתם מרגישים שהשמחה כבר לא חלק משמעותי מהחיים שלכם, כדאי לשקול טיפול זוגי מקצועי. ייתכן שתוצאות הטיפול לא יהיו כפי שאתם מתכננים ורוצים אבל נראה שזה עדיף על המצב העכשווי.

מתי תדעו שאתם מוכנים להגיע לטיפול זוגי? כשתבינו שמעבר לכך שאתם ובני זוגכם נפגעים, יש לזה השלכות גם על הסביבה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »