מתי נדע אם מישהו שקרוב לנו מתחיל להיות תשוש נפש?

מתי נדע אם מישהו שקרוב לנו מתחיל להיות תשוש נפש?

כולנו רוצים לזכות ולהזדקן בכבוד. אנחנו רוצים להישאר צלולים, ערניים, שמחים, משרתים את עצמנו בכוחות עצמנו ולא הופכים לנטל או מעמסה על אחרים. גם את ההורים שלנו אנחנו רוצים לראות כך כאשר הם נשארים דשנים ורעננים גם כאשר הם מגיעים לגיל שיבה. אך הבעיה היא שלא כל מה שאנחנו רוצים אנחנו אכן זוכים לקבל. לא פעם מגיעים ההורים למצב של תשישות נפש עד שהם זקוקים לסיוע ולתמיכה קבועה. חשוב לדעת לזהות את הסממנים הראשוניים שאלו אמורים להדליק נורה אדומה. כאשר מתחילים לטפל בתופעה בזמן, עשויים למנוע הידרדרות נוספת על ידי מתן טיפול נכון כאשר הזה בהחלט יוכל לתרום לאיכות החיים של הקשיש.

לא מתעלמים מהאיתותים!

חשוב לדעת כי ההתעלמות מהאיתותים הראשוניים אינה חכמה כלל וכלל. אז נכון שהרבה יותר קל לנו לשכנע את עצמנו כי הכול בסדר והבלבול של הקשיש הוא רק מקרי ולא משקף כלל וכי למעשה אנחנו מדמיינים את הסיטואציות הקשות הללו. אך אם מביטים בצורה מפוכחת על המצב, מבינים כי לטובת כל הצדדים עדיף להסתכל לאמת בעיניים, הרי שהדבר עשוי לתרום ולסייע רבות לשיפור המצב ולשיפור איכות החיים במידה משמעותית.

נעזרים באנשי מקצוע

אז אם מתלבטים ולא ממש בטוחים כי אכן מדובר בתשישות נפש, אולי זה סתם דיכאון או מצב רוח רע שעשוי לחלוף, מומלץ מאוד לפנות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. לא פעם אלו עשויים לסייע ולייעץ מה ואיך כדאי לפעול על מנת לשפר את המצב.

אנשי המקצוע העוסקים עם בני גיל הזהב, בין אם מדובר ברופא ובין אם מדובר על עו"ד ביטוח סיעודי, בהחלט יוכלו לשים את האצבע ולהגדיר את התופעה ולתת לה את השם הנכון שלה.

ממש לא כדאי להזניח ולהמתין עוד כי ההמתנה עשויה לא פעם להיות לרועץ ולפגוע במצב השברירי ולהרע אותו עוד יותר.

מטפלים בצורה מקצועית

חשוב לדעת כי מיד כאשר יש אבחון, יש לפנות ולטפל בצורה מקצועית בבעיה. הזה כולל שיחות עם איש מקצוע, תרופות בעת הצורך, פעילות גופנית מתאימה וכן הלאה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »