מה זה היפראקוזיס?

עזרי שמע

היפראקוזיס הינה תופעה שקשורה לשמיעה, והיא גורמת למי שסובל ממנה לסבול מצלילים ומקולות שהם ברמה סבירה, הללו גורמים לו לחוסר נוחות, לכעס ועוד. במקרים מסוימים אנשים כאלו יימנעו מפעילות או ממפגש עם חברים ובני משפחה כדי לא לחשוף את עצמם לקולות שגורמים לא לחוסר נוחות. אך כמו כל בעיה רפואית יש גם מענה וטיפול עבור היפראקוזיס. כך שאם אתם סובלים מבעיה כזו ואתם מגיבים באי נוחות לרעשים שאינם מוגזמים – כדאי לפנות לבירור ולהעזר בעזרי שמע.

בדיקת רופא אף אוזן גרון

השלב הראשון לבירור היפראקוזיס הינו בירור מול רופא אף אוזן גרון. רופא זה יתשאל אתכם וינסה לכוון לאבחון מדויק. כמו כן הוא יבצע בדיקה כללית על מנת לבדוק מה מתרחש בתוך האוזן שלכם. הוא ינחה את הנבדק גם להמשך בירור על מנת לזהות את הבעיה ולהציע לה פתרון מתאים. במידה ומדובר על סבל כתוצאה מרעשים יומלץ על שימוש באטמי אוזניים איכותיים וטובים. אלו ישמרו על האדם מחשיפה לרעש שאינו נעים לו, והוא יוכל לחיות בשלום עם החברה ועם בני המשפחה למרות שהו בעצם לא ממש שומע את הנעשה סביב. לכל הפחות הוא נמצא שם פיסית במקום.

המודעות לבעיה הינה חשובה, שכן לא פעם אנשים לא מבינים מה מציק להם ומדוע הם מגיבים באי שקט לצלילים, למוסיקה ולביקור סתמי במרכז קניות. למה כל אירוע משפחתי יותר אצלם חוסר נינוחות והם לא מסוגלים לעשות את מה שמוטל עליהם. הידיעה כי זה הרעש והצלילים מסייע במידת מה ומאפשר להבין מה מטריד ומה ניתן לעשות כדי להקל על התופעה. בנוסף הידיעה שיש שם לקושי, ואנשים נוספים מתמודדים איתה מביאה הקלה ועוזרת למתמודד להבין את הקושי.

בקרו באתר של medaor.co.il  לפרטים נוספים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »