מאיזה גיל מתאים בית אבות

בית אבות - מאיזה גיל

תוהים לגבי הגיל בו ניתן להשתכן בבית אבות? חוששים שמא אתם או ההורים שלכם צעירים מידי כדי לגור בבית אבות? כדי לבצע החלטה נכונה, כדאי שתדעו מהו הגיל המתאים ביותר שבו ניתן להשתכן בבית אבות, כמו גם מתי כדאי לוותר על העניין.

מי שיש לו הורים מבוגרים, סבים וסבתות שכבר הגיעו לגיל הזקנה, או מי שתוהה לגבי מגורים עבור עצמו בדיור מוגן – בוודאי מנסה להבין האם הגיע הזמן לבחור במקום בו כלל התנאים הדרושים לשמירה על איכות החיים.

ואכן, בבתי אבות הנמצאים בכל רחבי הארץ ובעולם ישנם לא מעט קשישים, אשר שוהים במקום ומקבלים את התנאים הדרושים לשמירה על מצב בריאותי ונפשי תקין, קראו בהרחבה באתר https://www.neve-shalev.co.il.

גילאי האנשים אשר נמצאים בדיור מוגן נפרסים על ציר זמן רחב, בעוד שכיום בוחרים בדיור מוגן גם אנשים בגיל הזהב (גילאי 65 והלאה) וגם קשישים שהגיעו בשעה טובה לגילאים מופלגים כמו 85-95 ואף 100 ויותר!

אז כיצד יודעים מאיזה גיל מתאים בית אבות?

בראשית חשוב לדעת כי גיל זה רק מספר וכי ישנם אנשים שמרגישים קשישים כבר בגיל 60 וישנם כאלה שכוחם במותנם והם מרגישים צעירים גם בגיל 100! הכל קשור באורח הרוח, בתנאים פיזיים ובמצב פסיכולוגי.

חשוב לדעת כי ישנם קשישים ששוהים בביתם הפרטי עד גילאים מאד מאוחרים וישנם כאלה אשר רוצים לקבל את כלל התנאים וההטבות של שהות בדיור מוגן כבר בגיל 65 והלאה.

ישנם אנשים שאמנם גילם אינו מופלג, אך מצבם הפיזי והנפשי אינו תקין. לכן נעשית בחירה במוסדות סיעודיים \ בתי אבות סיעודיים במרכז למשל המתאימים לתשושי גוף ונפש. בכל מקרה: כל אדם הינו עולם ומלואו ויש להתייחס לכל אחד בנפרד.

ביצוע החלטה אודות מגורים בדיור מוגן

אם אתם או היקרים לכם עדיין מתלבטים לגבי מגורים בדיור מוגן (ואכן התלבטות כזאת נחוצה), כדאי כבר עכשיו להתחיל לסקור בתי אבות איכותיים בהם אנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם בהחלטה.

סקרו את התנאים במקומות הדיור, התייעצו יחדיו לגבי ההחלטה ואף ערבו עובדת סוציאלית כדי להבין מה נחוץ. בכך תוכלו כבר עכשיו לבצע החלטה נכונה, ובכך לשמור על איכות חייכם ועל האנשים היקרים לכם מכל!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »