מה זה פסיכודרמטולוגיה

מה זה פסיכודרמטולוגיה

העור שלנו הוא כזה שאותו אנו נוטים להבין ולטפח ככל שאנחנו יותר מתבגרים. בתחילת הדרך יותר לוקחים את האזור הזה כמובן מאליו, כמו החיים עצמם בעולם של צעירים שלוקחים יותר סיכונים בריאותיים.

עם הזמן מבינים עד כמה המראה של הגוף והמצב הבריאותי מבחוץ ומבפנים הוא כזה שלא מובן מאליו ואותו צריכים לשמר עם כל מיני שיטות יעילות כמו שימוש בקרמים לצלקות אקנה למשל והימנעות מדברים שאינם בריאים. אחד מן הגורמים לשינוי מצב העור הוא דווקא נפשי ולא פיזי, וכאן כדאי להכיר את הקשר שבין מצב של סטרס נפשי למצב של סטרס על העור.

ההשפעה של הלחץ על העור

העור יכול להיות מושפע ממצבים של סטרס ובריאות נפש רעועה. כמובן שישנן מחלות עור שאינן קשורות לכך והגורם שלהן הוא אחר, אולם יש בהחלט מצבים שבהם רואים כי לאדם יש בעיה בעור והמקור שלה הוא המצב הנפשי שבו הוא נמצא.

בדיוק כפי שלחץ יכול לבוא לידי ביטוי בלחץ דם גבוה או להשפיע אצל אנשים מסוימים על המערכת של העיכול, כך הוא יכול להשפיע על העור ולגרום לו להיות רגיש יתר על המידה, דבר שנותן את הפתח להתפרצות והחמרה של מחלות עור שונות כמו פסוריאזיס, אקנה או נשירת שיער אפילו. הסוד לטיפול מוצלח הוא ההבנה של כל הגורמים למצב הזה, וכאן יש טיפולים יעילים עבור עור כזה בפסיכודרמטולוגיה. יצירה של אינטראקציה בריאה יותר בין העור לבין המצב הנפשי בו אדם נמצא.

איך מטפלים בזה

איך בכל זאת יכולים להעניק טיפול עבור המצב הנתון שיכול להיות יובש של העור, מצב של אקנה, מצב של נפיחות מסביב לעיניים ומצב של קמטוטים? מומלץ לפנות אל ד"ר מירי ללוש וכמובן שחשוב להוריד את המתח בשיטות השונות כמו גישה לטיפול אצל פסיכולוג, והורדה של מקור הסטרס הנפשי ככל שרק ניתן. בד בבד אין כל צורך להיראות כפי המצב הנפשי ויש שורה ארוכה של טיפולים על ידי חומרים שונים לפי הבעיה בצורה פרטנית, כמו חומצה רטינואית למצב של קמטוטים, קרם עם חומצה סליצילית עבור אקנה וקרם עם אלוורה וקלנדולה עבור עור אדמומי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך