מה זה גניקומסטיה?

גינקומסטיה היא מצב שבו רקמת השד גדלה מעבר לדופן החזה. זה יכול להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, כמו אלה שנגרמו מהריון או גיל המעבר, או שזה יכול להיות בגלל גנטיקה. המצב מטופל לרוב בניתוח ו/או טיפול בקרינה אך ניתן לטפל גם בטיפול הורמונלי.

עבור גברים (וגם נשים) מדובר במצב שבו השדיים הופכים גדולים מדי עבור החזה. המצב נגרם בדרך כלל על ידי שינויים הורמונליים, כגון אלה המתרחשים במהלך גיל ההתבגרות. להיות בסיטואציה כזאת יכולה להיות לא נוחה עבור מרבית הגברים שינסו לעצב את החזה ולהפוך אותו לגברי יותר באמצעות אימונים שונים. אבל אימונים כאלה לא תמיד מועילים, בזמן שיש גברים שאינם מבצעים אותם, וגם אז חשוב לטפל בתופעה. 

קראו על מתיחת בטן באתר של ד"ר רונן גלזינגר >>>>

למה זה קורה לנו? 

ההסבר המדעי ל גינקומסטיה הוא מצב בו רקמת השד הופכת בולטת יותר מרקמת השד הגברית. זה מתרחש כאשר יש יותר מדי קולטנים אנדרוגנים בשדיים.

גינקומסטיה היא מצב שכיח מאוד אצל גברים. זה נגרם מהצטברות שומן באזור החזה. זה יכול להיות תוצאה של עודף שומן בגוף או עודף של טסטוסטרון. במקרים כאלה רקמת השד הופכת רופפת מדי ויוצרת גוש. הגוש יכול להתפתח משני צידי החזה או משני הצדדים.

מכיוון שמדובר במשהו שגברים ונשים לא יכולים לשלוט בו – אפשר לשלוט בו על ידי הליכים רפואיים, כמו טיפולים ברפואה האסתטית שיתבצעו על ידי כירורגים מנוסים שיודעים כיצד לעצב חזה  גברי או נשי בצורה נכונה תוך יצירת מראה נורמטיבי, חטוב ומעוצב. 

לסיכום, גינקומסטיה היא המונח הרפואי לרקמת שד גדולה מדי עבור החזה. זה יכול להיגרם ממספר דברים שונים, כמו הצטברות יתר של שומן, עודף עור ושומן, או גידולים שפירים. ניתוח גניקומסטיה יכול לעזור לך להיפטר ממנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

כרית עיסוי שיאצו

כרית עיסוי שיאצו היא מכשיר רפואי נייד שיכול לספק עיסוי טיפולי לגוף המשתמש. היא ידועה גם בתור כרית טיפול שיאצו והיא מעוצבת עם אזור טיפול

קרא עוד »

עצירות

עצירות היא בעיה שכיחה המשפיעה על מיליוני אנשים. זהו מצב בו הגוף אינו יכול להזיז את הפסולת שלו ביעילות והוא גורם לאי נוחות, כאבים, נפיחות

קרא עוד »