מהו שמן ארניקה ולמה הוא משמש?

מהו שמן ארניקה ולמה הוא משמש?

כבר בשנת 1500 היה מוכר צמח הארניקה כמועיל למטרות רפואיות שונות. אך גם היום הוא עדיין פופולארי וזוכה לביקוש. את הארניקה ניתן להשיג כקרם למריחה על העור, משחה או תמיסה. התועלת של ארניקה הוא בהפחתת דלקות, הרגעת כאבי שרירים, ריפוי פצעים ועוד. כמו כן במקרים של חבלות ונקעים הוא יכול להביא תועלת.

הצריכה של הארניקה

ארניקה הינו צמח מרפא, והשימוש העיקרי שלו הוא במריחה מקומית על פני העור במקום הנדרש. ואילו בבליעה הוא עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות. אם כי יש תרופות הומיאופתיות שבולעים אותן אשר מכילות רמה נמוכה מאוד של ארניקה. מה שלא כרוך בסיכון או בתופעת לוואי בלתי רצויה.

על הצמח ועל המרכיבים שלו

ארניקה מוגדר כצמח רב שנתי. מקורו בהרי אירופה וסיביר. הצמח מגיע לגובה של שני מטרים, ולו פרמים בצבעי הכום והצהוב. העלים של הארניקה שעירים וצורתם עגולה. כיום מגדלים את הצמח בארצות נוספות בעולם, וראשי הפרחים של הצמח משמשים למטרות ריפוי שונות הן כשהם טריים והן לאחר תהליך של ייבוש. השמן ידוע כבעל תכונות אנטי דלקתיות ומיקרוביאליות. הוא מורכב מחומצות שונות כמו חומצת מיריסטיק וחומצה לינואלית. בנוסף הוא מכיל שמנים אתריים כמו יימול ודימתיל.

מהם השימושים הרפואיים?

ארניקה ידוע כמועיל עבור טיפול מקומי למצבים שונים. כגון נקעים, כאבי שרירים, ריפוי פצעים, דלקת ורידים, כאי מפרקים, הגנה מזיהומים, דלקות מעקיצות ועוד. כמו כן מעלים מחקרים חדשים ממצאים כי הארניקה נמצא כמועיל גם עבור טיפול בכוויות. כמו כן יש לציין כי ספורטאים עושים שימוש במוצרים המכילים ארניקה למקרים של פציעות ספורט ולהקלה על הכאב. גם בתחום הקוסמטיקה עושים שימוש בצמח, והוא קיים בבשמים, קרמים וג'לים מסוגים שונים.

השימוש המומלץ

ארניקה הינו שמן אתרי מומלץ ושימושי מאוד. אם כי בדומה לתוספים ומוצרי טבע נוספים חשוב מאוד לקבל המלצה רפואית מדויקת לפני שנתחיל לעשות בו שימוש. וזאת כדי להבטיח כי הטיפול נכון ועתיד להועיל, וכי הוא אינו עלול לסכן את המטופל בתופעות לוואי או תוצאות בלתי רצויות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »