מהו אבחון מורפולוגי מעמיק ?

אבחון מורפולוגי מעמיק

המדידה או ההערכה והמשמעות הקלינית של מורפולוגיית הזרע האנושי, היו ומהווים תמיד היבט שנוי במחלוקת בניתוח הזרע לצורך קביעת פוטנציאל הפוריות של הזכר. במאמר זה נדון על ההשלכות והיתרונות שבטיפול זה.

אבחון מורפולוגי מעמיק |

המדידה (ההערכה) והמשמעות הקלינית של מורפולוגיית הזרע, היו ותמיד נושא שנוי במחלוקת וישנן סיבות רבות למצב זה. אחת הסיבות עשויה להיות בגלל הגישה המוקדמת להערכת מורפולוגיית זרע מכיוון שלא היה בסיס מדעי שעליו התבססה מתודולוגיית הערכת מורפולוגיה של הזרע האנושי.

יתר על כן, הערכת מורפולוגיית הזרע נחשבה ונחשבת סובייקטיבית בשל העובדה כי הדבר צריך להיעשות על ידי העין האנושית.

גם כיום רוב מערכות ניתוח מורפולוגיית הזרע (CAMA) בסגנון המחשב המודרני, תלויות במידה רבה במיומנויות של מפעילים אנושיים וסובלות מאותן בעיות טכניות כמו הערכה מורפולוגית של זרע. ראו לדוגמה אבחון מורפולוגי מעמיק!

מורפולוגייה זרע |

ההנחה השגויה שמורפולוגיית הזרע מתואמת מאוד עם ריכוז הזרע ותנועתיותם, מוסיפה גם לדחייה זו של מורפולוגיית הזרע כמשתנה זרע עצמאי חזק או המכונה יותר פרמטר זרע. 

מורפולוגיה של זרע היא אינדיקטור חזק מאוד לבריאותו הגופנית של האדם ובכך, אשר מגיב חזק למתח גופני, פיזיולוגי וסביבתי, הרבה יותר מכל איבר אחר. 

לכן, אי אפשר לצפות שהוא יגיב ויימדד כפונקציות כימיות ודם אחרות בגוף. בניגוד לתוצאות בדיקות תאיות ודם לא תקינות המצביעות על מחלה ספציפית, מורפולוגיית זרע לא תקינה היא השתקפות של גורמי לחץ שליליים העובדים על הגוף מבלי להשפיע על בריאותו הכללית של זכר ספציפי.

האם הטיפול פשוט? |

ברוב המקרים הטיפול הוא מינימאלי והרופאים לא יצטרכו יותר מבדיקת זרע של אדם אך יש מצבים שבהם הטיפול יהיה מסואב וארוך יותר מהרגיל.

> קראו מידע מקצועי נוסף באתר גבריאל פוריות לגבר!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

טיפול באין אונות
בריאות
גל

טיפול באין אונות

מי שסובל מאין אונות ומעוניין לטפל בכך באופן נקודתי יכול להזמין כדורי ויאגרה (בדקו ויאגרה ללא צורך במרשם באתר toppharm.co), סוכריות או ג'ל אפשר ההרכב

קרא עוד »
טיפול לנחירות בלילה
בריאות
גל

האם יש טיפול לנחירות בלילה

כאשר מדובר על נחירות בלילה, יש לא מעט גורמים שעלולים לתרום לכך. אחד מהגורמים הנפוצים ביותר הוא משקל עודף, מפני שהעמסת משקל עודף על הצוואר

קרא עוד »

אני גל, ברוכים הבאים לבלוג שלי :)

בבלוג שלי תמצאו מגוון מאמרים בכל התחומים:

צרכנות, אסתטיקה ויופי, רפואה, סיעודי, רפואה אלטרנטיבית, טכנולוגיה וכו'

© 2019 All Rights Reserved