מהו אבחון פסיכולוגי?

מהו אבחון פסיכולוגי?

ממש כמו טביעות האצבעות, השונות מאדם לאדם, כך אין אדם שדומה באופן מושלם לאדם אחר. מכיוון שבני האדם כל כך שונים זה מזה, נוצר אבחון פסיכולוגי שיכול לתרום רבות למאובחנים להבין אילו חלקים בראשם מפותחים יותר, אילו פחות, האם הם יותר נוטים לצד האומנותי או לצד המתמטי ובכך לדעת כיצד לנתב את דרכם בעולם.

מהו בעצם תהליך האבחון הפסיכולוגי?

לתהליך אבחון זה ישנם כמה שלבים אשר חלקם נעשים על ידכם וחלקם על ידי המאבחן עצמו כאשר הוא צריך לתת את חוות דעתו על האבחון שלכם. 

האבחון הפסיכולוגי מתחיל בראיון אישי שבא לראות את התגובות שלכם, את רמת הפתיחות שלכם ולאילו נושאים אתם נמשכים יותר ולאילו פחות. הריאיון האישי אולי יראה לכם כמקבץ של שאלות אך עבור המאבחן הן עולם ומלואו בהבנה שלהם כיצד הראש שלכם פועל ובכך לסייע לכם. 

השלב הבא באבחון יהיה לבחון אתכם במבחנים שונים הבאים ללמד על צדדים שונים במוח שלכם. כך, ניתן למאבחן האפשרות לראות כיצד אתם עובדים בעצמכם, כיצד אתם מגיבים לפעולות מסוימות, איך בעצם הראש שלכם עובד בזמן שאתם מרוכזים וגם האם ישנן הפרעות התנהגותיות המשפיעות על אורח חייכם – בלינק הזה ניתן למצוא מידע מקיף על כך.

לאחר השלבים הללו, ייקח המאבחן את המידע האמור ולפי זה יבנה את הממצאים שלו. בכך, יוכל לתת את חוות דעתו ולהסביר לכם היכן החוזקות שלכן והיכן החולשות שלכם. כיצד אתם יכולים לחזק כל דבר וכיצד לעבוד על החולשות בסבלנות ואמונה. 

אבחון פסיכולוגי הוא כלל לא מפחיד ולא בא להעיד על רמת החוכמה שלכם. אבחון שכזה יכול לעזור לכם להבין יותר מי אתם, מהם היכולות שלכם כרגע וכיצד לסייע לעצמכם לעבוד על מה שאתם צריכים בכדי להגיע ליכולות גבוהות יותר כלפי עצמכם ועצמכם בלבד. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »