מהו אבחון פסיכולוגי?

מהו אבחון פסיכולוגי?

ממש כמו טביעות האצבעות, השונות מאדם לאדם, כך אין אדם שדומה באופן מושלם לאדם אחר. מכיוון שבני האדם כל כך שונים זה מזה, נוצר אבחון פסיכולוגי שיכול לתרום רבות למאובחנים להבין אילו חלקים בראשם מפותחים יותר, אילו פחות, האם הם יותר נוטים לצד האומנותי או לצד המתמטי ובכך לדעת כיצד לנתב את דרכם בעולם.

מהו בעצם תהליך האבחון הפסיכולוגי?

לתהליך אבחון זה ישנם כמה שלבים אשר חלקם נעשים על ידכם וחלקם על ידי המאבחן עצמו כאשר הוא צריך לתת את חוות דעתו על האבחון שלכם. 

האבחון הפסיכולוגי מתחיל בראיון אישי שבא לראות את התגובות שלכם, את רמת הפתיחות שלכם ולאילו נושאים אתם נמשכים יותר ולאילו פחות. הריאיון האישי אולי יראה לכם כמקבץ של שאלות אך עבור המאבחן הן עולם ומלואו בהבנה שלהם כיצד הראש שלכם פועל ובכך לסייע לכם. 

השלב הבא באבחון יהיה לבחון אתכם במבחנים שונים הבאים ללמד על צדדים שונים במוח שלכם. כך, ניתן למאבחן האפשרות לראות כיצד אתם עובדים בעצמכם, כיצד אתם מגיבים לפעולות מסוימות, איך בעצם הראש שלכם עובד בזמן שאתם מרוכזים וגם האם ישנן הפרעות התנהגותיות המשפיעות על אורח חייכם – בלינק הזה ניתן למצוא מידע מקיף על כך.

לאחר השלבים הללו, ייקח המאבחן את המידע האמור ולפי זה יבנה את הממצאים שלו. בכך, יוכל לתת את חוות דעתו ולהסביר לכם היכן החוזקות שלכן והיכן החולשות שלכם. כיצד אתם יכולים לחזק כל דבר וכיצד לעבוד על החולשות בסבלנות ואמונה. 

אבחון פסיכולוגי הוא כלל לא מפחיד ולא בא להעיד על רמת החוכמה שלכם. אבחון שכזה יכול לעזור לכם להבין יותר מי אתם, מהם היכולות שלכם כרגע וכיצד לסייע לעצמכם לעבוד על מה שאתם צריכים בכדי להגיע ליכולות גבוהות יותר כלפי עצמכם ועצמכם בלבד. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

טיפול באין אונות
בריאות
גל

טיפול באין אונות

מי שסובל מאין אונות ומעוניין לטפל בכך באופן נקודתי יכול להזמין כדורי ויאגרה (בדקו ויאגרה ללא צורך במרשם באתר toppharm.co), סוכריות או ג'ל אפשר ההרכב

קרא עוד »
טיפול לנחירות בלילה
בריאות
גל

האם יש טיפול לנחירות בלילה

כאשר מדובר על נחירות בלילה, יש לא מעט גורמים שעלולים לתרום לכך. אחד מהגורמים הנפוצים ביותר הוא משקל עודף, מפני שהעמסת משקל עודף על הצוואר

קרא עוד »

אני גל, ברוכים הבאים לבלוג שלי :)

בבלוג שלי תמצאו מגוון מאמרים בכל התחומים:

צרכנות, אסתטיקה ויופי, רפואה, סיעודי, רפואה אלטרנטיבית, טכנולוגיה וכו'

© 2019 All Rights Reserved