מה אומר החוק לגבי נהיגה ושימוש בקנאביס

מה אומר החוק לגבי נהיגה ושימוש בקנאביס

היום ניתן למצוא בארץ לא מעט אנשים שבוחרים לעשן קנאביס, בין אם זה לצרכים רפואיים, נפשיים או סתם בשביל הכיף. אך בכל מקרה, חשוב להבין כי קנאביס משפיע בצורה משמעותית על תפיסת המציאות שלנו, לכן החוק אוסר בצורה מפורשת לנהוג תחת השפעת קנאביס או כל סוג אחר של סמים.  בסופו של יום, המטרה היא כמובן להפוך את הכבישים למקום הרבה יותר בטוח הן עבור נהגים אחרים והן עבור שאר משתמשי הדרך, לכן החוק אוסר שימוש בכל חומר שיכול להשפיע על זמן התגובה של הנהג. בעבר נהגים שקיבלו אישור להשתמש בקנאביס לצרכים רפואיים, היו מזומנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת להיבדק. אך נהגים רבים התלוננו על המצב, היות והשימוש בקנאביס היה מאושר על ידי משרד הבריאות. מסיבה זו בדיוק, החוק השתנה ונכון להיום נהגים שקיבלו היתר להשתמש בקנאביס רפואי, אינם מזומנים אל ועידת ערר המכון הרפואי רק בגלל האישור שלהם.

נהיגה ושימוש בקנאביס – כל מה שכתוב בחוק

כאמור, נהגים שמקבלים אישור להשתמש בקנאביס רפואי, אינם מזומנים באופן אוטומטי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אך חלים עליהם הגבלות שונות. למשל, יש צורך באישור רפואי המאשר שימוש בקנאביס, היות וללא אישור מדובר על הפרה בוטה של החוק. מעבר לכך, נהגים בעלי אישור רפואי, אינם רשאים לנסוע בשעות מסוימות על הכביש, בהתאם להנחיות המפורטות של משרד הבריאות. יש לציין כי כל האמור לעיל נוגע אך ורק לשימוש ברכב פרטי, היות ונהגים מקצועיים חייבים לעמוד בתקנים ובנהלים נוקשים יותר. כמו כן, חשוב לזכור כי כל נהג עלול להיות מוזמן לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ללא שום קשר לשימוש שלו בקנאביס. כך שיש לזכור כי זהו אינו הפרמטר היחיד שיכול לגרום למצב של שלילת רישיון.

לסיכום, באופן עקרוני החוק אינו מאפשר נהיגה ושימוש בקנאביס, אך כאשר מדובר על נהגים בעלי אישור רפואי לשימוש בקנאביס מקצועי, ישנם יוצאים מהכלל. כמובן שנהגים אלו חייבים לעמוד במגבלות מסוימות הנקבעות על ידי משרד הבריאות, כך שהנהיגה מותרת אך ורק בשעות מסוימות ולא באופן חופשי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך