איך משלבים סוגי גבס שונים בפרויקט בנייה?

סוגי גבס

אחד החומרים החביבים במיוחד על קבלני בניה הוא הגבס. לא סתם הפך החומר לפופולרי, יש בו מגוון רחב של יתרונות ההופכים אותו לחומר אהוב ומעורך. חומר זה משמש לבניית קשתות והנמכת תקרות, ולכן רבים מקבלני הבנייה עושים בו שימוש נרחב. במאמר זה נספר אודות החומר הלבן, מה הם השימושים שלו? מה הם היתרונות שלו? 

אלו סוגי גבס קיימים?

ראשית נציין כי קיים מגוון רחב של סוגי גבס. סוגי הגבס יכולים להתאים למגוון רחב של עיצובים. אם בעבר הכרנו את לוחות הגבס המלבניים, כיום ניתן למצוא סוגי גבס שונים המתאימים לשימושים שונים. לוחות הגבס החדשים שנכנסו לשוק והתקבלו בחדווה רבה בעולם השיפוצים בזכות העובדה שהם גם אסתטיים וגם נוחים לשימוש. ישנו סוג גבס העמיד ללחות בו ישתמשו קבלני הבנייה לחיפוי חדרי אמבטיה, ובמשרדים ישתמשו קבלני הבנייה בסוג של גבס אטום לרעש, עמיד באש ועוד.

לוח גבס רגיל

זהו הלוח המוכר לכולם, צבעו לבן והוא משמש כמחיצה בין חדרים, חיפוי קירות במקום שימוש בטיח, חיפוי תקרות, וכדומה.

לוח גבס ירוק

לוחות אלו הם המצאה חדשנית בתחום הבנייה, וניתן לזהות אותם מיד בגלל צבעם הירוק. היתרון הגדול בלוחות אלו הוא עמידותם למים ולחות, משום שבתהליך הייצור עברו לוחות אלו טיפול בחומר מונע מים. כמו כן בליבת לוח הגבס יש ווקס מיוחד. ווקס זה גורם לעמידות הלוח למים בצורה טובה במיוחד, אך יחד עם זאת לוח הגבס מיועד לבניית קירות פנימיים ולא חיצוניים.

לוחות גבס אדומים

לוחות אלו מגיעים בגוון אדמדם. הם עמידים נגד אשוניתן לבחור את הדרגה לעמידות נגד אש מבין מגוון הדרגות הקיימות.

לוח גבס ורוד

לוח זה מיועד למבנים, הצריכים לוחות בעלי עמידות אש גבוהה.

לוחות דיימונד

אלו לוחות העמידים גם למים וגם לאש ומשמשים לבניית בתי אבות, גני ילדים, וכדומה.

מהם היתרונות של לוחות גבס?

החומר גמיש, מתאים למגוון רחב של שימושים, זול באופן יחסי לחומרים אחרים, ניתן לבצע בו שינוים בעלות נמוכה, הוא נוח מאד לעבודה והוא ידידותי לסביבה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »