5 דרכים לתחזוקה ושימור מצבה

תחזוקה ושימור מצבה

המצבה שהוקמה עבור אדם קרוב ויקר, נועדה בעיקר כדי להנציח את זכרו, בעוד שבאמצעות מצבה: ניתן לסמן את מקום קבורתו של האדם. כיום אפשר לבנות מצבות עשויות סוגי אבן שונים, החל משיש טורקי, אבן גרניט, שיש חברון וכדומה. שאר אלמנטים דקורטיביים כמו שילוב של אבן עם עץ, שילוב אלמנטים משיש במצבה, נטיעת צמחים מטפסים באזור הקבר ועוד – נועדו כדי לייפות את המקום בו קבור בן המשפחה.

ולמרות הצורך במצבה חזקה וכזאת שתחזיק מעמד למשך שנים, גם המצבות החזקות ביותר עלולות להתלכלך, להיסדק ואפילו להישבר. בכך, סוגי מצבות בירושלים, בדרום במרכז או בצפון: ניזוקות בשל פגעי האקלים ומזג האוויר. אז מהן הדרכים לתחזק את המצבה? הנה 5 דרכים יעילות:

שיפוץ מצבות על ידי מקצוענים

השיטה הראשונה נחשבת הקלה ביותר, ומן הסתם היעילה ביותר, זאת תוך סיוע של מומחים בתחום האבן, השיש והמצבות. מומחים בתחום יבצעו תחזוקה, ניקוי ותיקון מצבות, כאשר באמצעות חומרים וכלים מיוחדים – הופכת המצבה לחדשה וחזקה יותר. ניתן להתייעץ עם חברות מקצועיות מכל הארץ, החל מחברת מצבות בירושלים ועד לחברות באזור הדרום.

ניקוי אבן

כפי שהזכרנו, מרבית המצבות עשויות אבן, תוך שישנה שיטה לניקוי מבצעות אבן טבעית ורכה. כדי לנקות את האבן יש להשתמש בהרבה מים אותם אפשר לקחת מברזי המים שבבית הקברות. באמצעות מברשת שיניים רכה, ניתן לנקות את החריטה שעל האבן. באמצעות סבון ניקוי מתאים: אפשר לשפשף את הלכלוך ולחדש את המצבה.

ניקוי באמצעות סבון עם חומציות ניאטרליות

במידה ויש לכלוך כבד על האבן וכתמים קשים, רצוי להצטייד בסבון ניקוי או דטרגנט שיש בו חומצות ניאטרליות. סבון זה יעזור לנקות כתמים קשים. כל מצבה יש לנקות עם מים וסבון מתאים תוך שפשוף האבן עם מברשת רכה. נוסף לכך, אפשר לרכוש ערכה מיוחדת לניקוי מצבות אותה אפשר לרכוש מבעלי המקצוע.

חידוש מצבות

אם השיש סדוק, האבנים מתפוררות והמצבה מלוכלכת במיוחד – מומלץ לפנות אל מומחים לחידוש מצבות. המומחים יבצעו ליטוש, הדבקה והשלמה של חלקים חסרי, ולאחר מכן יבצעו שיוף אבנים וניקוי יסודי. במקרים של שבר באבן, נעשית הדבקה מקצועית על ידי המומחים, או בחירה של לוח שיש חדש.

תחזוקת מצבות קבועה

מי שירצה להיות בראש שקט לגבי המצב של האבנים, הכיתוב והחריטה, יוכל לשכור שירותים של חברה המתמחה בתחזוקה מצבות. באמצעות תחזוקה שנתית אפשר להיות בטוחים שהקבר של היקירים שלכם תקין, יפה ובטוח.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »