טיפים להקלה על כאבים בנרתיק

מהם הגורמים לוסטבוליטיס

רבות הנשים שסובלות מכאבים באיבר המין הנשי. יש את מי שסובלת מדלקת וגינאלית, יש את מי שסובלת ממחלות של צוואר הרחם, כמו גם נשים שחוות אי נוחות וגינאלית או צריבה בעת מתן שתן  ויחסי מין, כמו גם ומשאר כאבים שעלולים לצוץ בשלב כזה או אחר. אבל מה עושים כשיש כאב? הנה כמה דרכים להקל עליו:

ייעוץ אצל רופא נשים

כדי לטפל בכל בעיה שקשורה לאיבר מין נשי , פוריות או מחלות מין: חשוב לפנות אל רופא נשים מומלץ כמו רופא נשים יעקב בורנשטיין. במידה ואת חווה כאבים בנרתיק מומלץ לפנות לרופא מומחה באבחון דלקות ולבצע את הבדיקות שיובילו לאבחון מדויק. לאחר האבחון תוכלי לקבל טיפול מותאם לאבחנה שלך. 

הפסקה ביחסי מין – בין אם את מקיימת יחסים באופן קבוע ובין אם מידי פעם – חשוב שבזמן הטיפול או כשמופיעים כאבים כי תמנעי מקיום יחסי מין. מי שמטופלת באנטיביוטיקה נגד דלקות בנרתיק, צריכה להימנע מיחסי מין לתקופה של מספר ימים ע"פ ההנחיות. גם במידה של צריבה, חשוב להפסיק בפעילות המינית עד קבלת הטיפול המתאים. 

שמירה על היגיינה – דלקות בנרתיק עלולות להתרחש בשל זיהומים וחוסר היגיינה. לכן חשוב לשמור על ניקיון הגוף, להשתמש בסבון אנטי בקטריאלי וללבוש תחתונים עשויים כותנה בלבד. 

שתיית מים – לעיתים דלקות שמובילות לצריבה וכאב נגרמות בשל חוסר בנוזלים. הקפידי לשתות 2 ליטרים של מים ביום. 

באמצעות סיוע של מומחים וטיפול נכון בגוף – תכלי לחזור לקיים יחסים ולחיות באיכות חיים טובה יותר.

קראי מתי נדרש טיפול כריתת לולאה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »