ניתוח בלוטת התריס – מתי צריך לעבור ואיך עושים את זה בצורה נכונה

ניתוח בלוטת התריס

אחד הניתוחים הנפוצים ביותר שיש, הוא ניתוח בלוטת התריס. מדובר בבלוטה אשר מייצרת הורמון טירוקוסין, ובמקרים מסוימים, כפי שנוכל לראות, יש צורך להסיר אותה.

לפני שנסביר מתי צריך להסיר וכיצד מוודאים זאת, חשוב להדגיש, הניתוח מתבצע על ידי רופאים מומחים כמובן, במסגרת בתי חולים, לא מדובר בניתוח מורכב מדי, ואחוזי ההצלחה שלו מאוד גבוהים.

ניתוח בלוטת התריס, נדרש בשלושה מצבים עיקריים: ראשית, אם יש חשד לגידולים ממאירים על הבלוטה, שנית, אם יש הפרעות בתפקוד הבלוטה, מה שמוביל לייצור בלתי נשלט של ההורמון, דבר שיכול להיות מאוד מסוכן עבורנו. שלישית, אם המטופל חווה הפרעה תפקודית או אסתטית, כתוצאה מתפקוד או מיקום הבלוטה.

ברמת העיקרון, קיימים שני ניתוחים, ניתוח אחד הוא להסיר חלק מהבלוטה, לא את כל הבלוטה, יש כמובן גם ניתוח שמתייחס להסיר של כל הבלוטה במידה ויש צורך (חשוב לומר, אם מדובר בניתוח כתוצאה מגידולים ממאירים, א לפני כן יבצעו בדיקה לוודא האם מדובר בגידול ממאיר או שפיר והאם יש צורך להסיר את כל הבלוטה. ניתוח שני, הוא אסתטי, ולכן אפשר לבצע אותו, באמצעים טכנולוגיים שונים.

איך מבצעים את הניתוח

כאמור, יש היום כלים ואמצעים שונים שמאפשרים לבצע את הניתוח בצורה פשוטה וקלה. יש אפשרות כמובן לבצע אותו בעזרת חתך, בין אם דרך בית השחי, בצוואר או מקומות אחרים, אך מעבר לכך, הרי שיש היום כלים נוספים, טכנולוגיים, כולל רובוטים שונים שמאפשרים לבצע את הניתוח, ללא חיתוך וללא צלקות.

הכל שאלה, מה נדרש בניתוח, ולמה עושים אותו. יש הבדל בין ניתוח שנועד להסרת גידול לבין ניתוח לצרכים אסתטיים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »