עם אלו קשיים מטפלת רגשית לילדים תוכל לסייע?

2034103-min

ילדים מתמודדים עם קשיים שונים במהלך תקופת הילדות שלהם. כל הורה מעוניין לסייע לילד שלו בצורה הטובה ביותר, בהתאם לכל קושי שבו הוא נתקל. ישנם מצבים וקשיים רגשיים שונים שילדים חווים, שאין להם אפשרות להכיל אותם ולהתמודד איתם באופן עצמאי. במקרה שכזה, חשוב מאוד לפנות למטפלת רגשית מקצועית אשר תאבחן את המצב של הילד, את הקשיים הרגשיים שמהם הוא סובל ובהתאם לכך, תעניק לו טיפול רגשי הולם שיסייע לו במצבו.

סוגי קשיים שמטפלת רגשית יכולה לסייע בהם לילדים?

כאמור, לא פעם ילדים סובלים מקשיים רגשיים וממצוקות רגשיות אשר הם לא מצליחים להתמודד עימם באופן עצמאי. כך לדוגמא: ילדים אשר סובלים מחרדות בשל מצבים שונים, זקוקים לטיפול רגשי בכדי להתמודד עם המצב הרגשי שלהם. ילדים אשר עברו פגיעה כלשהי בילדות, זקוקים לטיפול רגשי בכדי לעבד את הפגיעה ולחיות את החיים שלהם בצורה טובה ונעימה יותר. לא פעם ילדים אשר חוו פגיעה כלשהי בילדות כגון: תהליך גירושין מכוער של ההורים, מריבות בין הורים, פגיעה מינית ועוד, יפתחו לא פעם הפרעות התנהגותיות שונות שיכולות להעיד על מצבם הרגשי כגון: אלימות, התקפי זעם, התכנסות, חרדה פנימית ועוד. על כן, חשוב מאוד לטפל בכל הקשיים של ילדים באמצעות טיפול רגשי איכותי.

תפקידו של טיפול רגשי

טיפול רגשי לילדים הוא טיפול שמטרתו היא לסייע לילד להתמודד עם המצוקות הרגשיות מהן הוא סובל. מטפלת רגשית מקצועית תדע כיצד לגשת לילד ולגלות מה עובר עליו ומה מציק לו, באמצעות שיחות, שימוש באומנות, במשחקים או בכל אמצעי אחר שיכול לסייע. בטיפול הרגשי הילד ילמד כיצד להתמודד עם מה שמציק לו, לשתף, לספר ובסופו של דבר, ההתנהגויות השליליות שנובעות ממצוקה רגשית, יחלפו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »