ההבדל בין כינים לפרעושים

ההבדל בין כינים לפרעושים

אף אחד מאתנו לא באמת מתחבר אל חרקים. יש כל כך הרבה סוגים ומינים של חרקים מסוגים שונים, שרובם מגיעים לביקור בעיקר בעונת האביב והקיץ. הסיבה לביקורים בתקופות אלו היא בגלל מזג האוויר והלחות שיש באוויר, כאשר מזג האוויר חמים יותר אותם חרקים יוצאים החוצה לאחר תקופת החורף הקצרה והקרירה, ומחפשים מזון לאכול ולשרוד.

יש מגוון סוגים שונים של חרקים, ביניהם ניתן למצוא חרקים הנקראים גם טפילים. חרקים אלו נקראים כך מכיוון שהם ניזונים מדם של פונדקאים עליהם הם נמצאים, וכך הם למעשה שורדים בטבע. לצערנו ישנם טפילים מטרידים הניזונים מהימצאות על חיות המחמד שלנו, וגם עלינו בני האדם – הראשון נקרא פרעוש והשני נקרא כינת ראש.

הכירו פתרון טבעי לסילוק האורחת הלא רצויה – הכינה > כלינה טיפול בכינים

מהי כינת ראש

כינת הראש היא חרק טפיל המתבייתת רק על בני אדם, מכיוון שהיא ניזונה מדם אדם בלבד. הכינים משתרשות להן בקרקפת הראש בין השערות, והן ניזונות מנשיכה ומציצה של הדם בקרקפת הראש. הנשיכות שלהן אינן מורגשות כלל, אלא מתבטאות בגרד של הקרקפת שאינו נעים ומטריד במיוחד. 

התפשטות הכינים עלולה להתרחש באופן מהיר במיוחד, למרות שהן אינן מסוגלות לקפוץ או לעוף מראש אחד לראש אחר. מספיק הצמדת ראשים או שערות אחד לשני, והכינים יכולות לעבור בזריזות מפתיעה מאחד לשני. בנוסף, גם שימוש משותף של חפצים שונים הבאים במגע בשיער כמו מסרק, מגבת, כובע ועוד עלול להעביר את הכינים אחד לשני.

מהו פרעוש

פרעוש הינו חרק טפיל הניזון גם הוא מדם של פונדקאי עליו הוא נמצא. הפרעוש עובר מפונדקאים שונים על ידי ניתור. ניתן למצוא לרוב את הפרעושים חיים על גופם של חיות מחמד כמו חתולים וכלבים, מכיוון שהם מסתתרים ונצמדים לגופם בעזרת הפרווה הצפופה והסמיכה שיש לחיות. כמו הכינה, גם הפרעוש נושך את עור החיה כדי למצוץ דם – דבר המתבטא בגרד וחוסר נוחות, ולעיתים אפילו להתפתחות אלרגיה.

כיצד ניתן לטפל בטפילים אלו

אין ספק כי כינים ופרעושים הם חרקים מטרידים ולא נעימים כלל. כדי למנוע את התפשטותם והדבקתם מאחד לשני, מומלץ להשתמש בחומרים ותכשירים מיוחדים כמו סרום להשמדת כינים המשמידים אותם וגם מסייעים למנוע בעתיד הדבקה חוזרת.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »