איך עובד יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים עובד באמצעות גשר שקוף לשיניים המפעיל כוח מכויל בקפידה כדי להעביר את השיניים למצב חדש, מה שמאלץ את הגוף להסתגל על ​​ידי שיפוץ העצם. כל קבוצה של מיישרים היא דגם ייחודי המודפס בתלת מימד שנועד להעביר אותן למיקומים שונים בדרך לתוצאה הסופית הרצויה.

איך עובד יישור שיניים שקוף

כאשר מפעילים לחץ על שן, רצועת החניכיים המקיפה אותה נמתחת בצד אחד של השורש ונעשית דחוסה בצד השני. לאחר מכן, בעקבות הדלקת המתרחשת במהלך ניסיון ההחלמה הראשוני של הגוף, נוצרים שני סוגים של תאי עצם: אוסטאוקלסטים ואוסטאובלסטים. 

אוסטאוקלסטים מפרקים את העצם הקיימת בצד הדחוס של הרצועה החניכית, ואילו אוסטאובלסטים בונים עצם חדשה בצד המתוח.

תוכנית טיפול אישית

תוכנית הטיפול האישית שרושם האורתודנט רושמת תרתום את התהליכים הביו-מכניים הללו כדי ליישר את השיניים בעדינות ובהדרגה. 

כל שלב – כלומר כל קבוצה חדשה של יישור – יזיז אותם רק במרווחים קטנים ושמרניים. בסופו של דבר, השיניים שלכם יעברו לגמרי למקומן, והשלב הפעיל של הטיפול יהיה שלם.

בשלב הבא מגיע שלב הריפוי הפסיבי, כאשר כוח כבר לא מופעל על השיניים. במהלך שלב זה, שיכול להימשך חודשים, חשוב ללבוש את המתקן שלך כפי שנקבע. אם לא, השיניים יתחילו לעבור למצבם המקורי.

איפה לטפל בשיניים?

טיפול שיניים הוא דבר שחשוב לעשות אותו אצל מומחים בלבד. לא כל רופא יודע ומכיר את התכונות החדשות עליהם עובדים האחרים. ככל שתבררו יותר על אופציות עדיפות לכם, כך תוכלו למקסם את החיפוש שלכם אחר הרופא המתאים.

ככלל, תמיד חפשו דילים טובים לטיפול בשניים שלכם. השיניים שלנו הם מהאיברים החשובים בגוף וכדאי להתייחס אליהם בהתאם לכך.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »