נפיחות ברגליים

נפיחות ברגליים

האם הרגשתם אי פעם שהנעליים שלכם לוחצות? ובכן לא המספר שלהן קטן, לעיתים זוהי נפיחות ברגליים. ומה קורה כשמגיעים הביתה, מורידים את הנעליים ומגלים שהרגליים נפוחות יותר מתמיד? לעיתים מנוחה יכולה לעזור, אולם אם לא יש בהחלט לערוך בירור מקיף ובסופו של דבר לדעת מהן הסיבות לתופעה.

מה גורם לנפיחות ברגליים?

נפיחות ברגליים נובעת מכמה סיבות והיא נפוצה יותר בקרב נשים, ייתכן שהדבר קשור לעובדה שנשים רבות הולכות עם נעלי עקב גבוה. כמובן ישנן עוד סיבות כמו ישיבה ארוכה מול מסכים, עמידה מרובה בעבודה, סוכרת,  וכאשר כל זה קורה, גם שרירי  הגוף נהפכים לנוקשים וכך יכולות להופיע בצקות.

גם מחלות

עוד מי שסובל מרגליים נפוחות הן נשים בהיריון, אצל חלקן מופיעה בצקת ברגליים, או שהדבר נובע ממחלות. על כל מקרה העומס המופעל על הרגליים, גם הוא מוביל לבעיות של נפיחות שניתן לפתור באמצעות מכשיר לטיפול בנפיחות ברגליים.

סיבות נוספות הגורמות לנפיחות ברגליים

למרבה הצער, נפיחות ברגליים עלולה לנבוע ממחלות שונות. הגורמים לכך הם זיהומים, נקע באזור הרגל, הפרעות זרימת דם, מחלה הקשורה לתפקודי הלב, מערכת הלימפה, וקיימות עוד בעיות רפואיות, למשל בעיה בכליות או בכבד וסיבות נוספות.

איך מטפלים?

כמובן שאין להתעלם מן הבעיה, היא פוגעת גם באיכות החיים. אמרנו כי נפיחות ברגליים נפוצה יותר בקרב נשים, אך גם בקרב מבוגרים שלעיתים מה שהם עושים מרבית היום הוא לשבת.

אין צורך להיבהל

אולם אין מה להיבהל. לרוב נפיחות ברגליים איננה מצביעה על מחלה כלשהי (קראו באתר https://drspine.co.il על פתרון).

. אם אתם נוטלים תרופות, גם הן עלולות לגרום לרגליים נפוחות. יש להיוועץ עם הרופא המטפל, ייתכן כי יעלה צורך להחליף אותן. בשורה התחתונה – אל תתעלמו מהבעיה על מנת שהיא לא תחמיר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »