ד"ר קובי שגיא – השיטה להפסקת הרטבה בלילה

הפסקת הרטבה בלילה

לא מעט ילדים סובלים מהרטבת לילה. בעוד שבגיל צעיר יותר הרטבת לילה איננה דבר ששמים עליו יותר מדי דגש שכן, ישנם ילדים שתהליך הגמילה שלהם מחיתולים הינו תהליך ארוך יותר, הרי שככל שהילד מתבגר הרטבת לילה כבר מהווה תופעה לא נעימה הן עבור הוריו והן עבורו. בעוד שישנם הורים אשר בטוחים כי לכעוס על הילד, להעניש אותו או לנזוף בו אלו פעולות שיסייעו לילד להתגבר על הבעיה, מומחים בתחום כגון ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא יודעים ומסבירים כי מדובר על פעולות שרק ישפילו את הילד ובטח שלא יגרמו לו להפסיק להרטיב. הורים חייבים להיות סבלניים לבעיית ההרטבה של הילדים שלהם ולספק להם את הפתרון המתאים.

מהי השיטה להפסקת הרטבת לילה?

על פי ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא, חשוב מאוד לדעת שבניגוד לדעה הרווחת שמרבית בעיות ההרטבה נובעות מבעיות רגשיות או רפואיות, הרי שמרבית בעיות ההרטבה דווקא אינן נובעות מהסיבות הללו. רק אחוז קטן של הילדים סובלים מבעיות הרטבה בשל סיבות פסיכולוגיות או רפואיות. מרבית הילדים הסובלים מהרטבה סובלים ממנה בשל מרכיב תורשי או בשל חוסר ידע של הגוף להתמודד עם מצב שבו השלפוחית מלאה. כלומר, ילדים אשר ישנים שינה עמוקה ובעלי מנגנון לקוי של יכולת התאפקות ושחרור השלפוחית, יבחרו לשחרר את השלפוחית בשעת לחץ במקום לכווץ את השרירים לצורך התאפקות.

כיצד מטפלים בהרטבת לילה

על פי ד"ר טל שגיא וקובי שגיא, חשוב מאוד לאבחן את מקור בעיית ההרטבה ולספק לה את הפתרון הנכון. כאשר מדובר על בעיית הרטבה אשר נובעת מאי יכולתו של הגוף להתמודד בהתאם עם שלפוחית מלאה, יש צורך ללמד את גוף הילד כיצד לכווץ את השרירים הרלוונטיים להתאפקות בלילה במקום לשחרר אותם.

קראו עוד על ד"ר קובי שגיא

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »