בדיקת זרע

בדיקת זרע

אם אתה או בת הזוג מתקשים להיכנס להריון, זה יכול להיות מתסכל ואפילו קורע לב. אין ספק שאתם רוצים למצוא את הגורם שמאחורי מה שמונע ממכם להרות. אחד הגורמים לבעיה היא ספירת זרע נמוכה. נסביר על כך במאמר זה.

בדיקת זרע

בעוד שגברים ונשים כאחד יכולים להיתקל בבעיות פוריות, בעיות עם פוריות הגבר יכולות למלא חלק בכמחצית ממקרי אי הפוריות. ומכיוון שלעיתים האין-פוריות אצל הגברים נגרמת כתוצאה מייצור זרע נמוך, אחת הבדיקות הראשונות שכל מומחה לפוריות כנראה יבקש היא ניתוח זרע. 

מתן דגימת זרע

על מנת לבדוק את הזרע, הרופא יבקש מכם לספק דגימת זרע. בדרך כלל, הרופא יפנה אתכם לחדר צדדי במרפאה ויאמר לכם להוציא זרע לתוך מבחנה מיוחדת שתיכנס לאחר מכן למקפיא מיוחד ומשם, לבדיקות שונות כדי לוודא על קיום בעיה.

לפעמים אתם יכולים לאסוף את הדגימה שלכם בבית, אם כי עליכם לשמור אותה בטמפרטורת החדר ולהביא אותה לרופא או למעבדת ד"ר יונה ברק תוך שעה. ישנם רופאים שיכולים לספק לכם קונדום מיוחד האוסף את הזרע שלכם בזמן קיום יחסי המין.

ספירת זרע נמוכה

ספירת זרע נמוכה, המכונה גם אוליגוזוזפרמיה, שם יש לאדם פחות מ – 15 מיליון תאי זרע למיליליטר זרע. קבלת ספירת זרע נמוכה יכולה להקשות על ההיריון באופן טבעי, אם כי הריונות מוצלחים עדיין יכולים להופיע בספירת זרע נמוכה.

בעיות בזרע, כולל ספירת זרע נמוכה ובעיות באיכות הזרע, שכיחות למדי. הם מהווים גורם מכריע אם כי בסביבות 1 מכל 3 זוגות שמתקשים להיכנס להריון.

ישנם טיפולים זמינים שניתן לעשות אותם באופן פרטי שיכולים לעזור לכם להפוך לאבות אם יש לכם ספירת זרע נמוכה יחסית.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »