בדיקת זרע

בדיקת זרע

אם אתה או בת הזוג מתקשים להיכנס להריון, זה יכול להיות מתסכל ואפילו קורע לב. אין ספק שאתם רוצים למצוא את הגורם שמאחורי מה שמונע ממכם להרות. אחד הגורמים לבעיה היא ספירת זרע נמוכה. נסביר על כך במאמר זה.

בדיקת זרע

בעוד שגברים ונשים כאחד יכולים להיתקל בבעיות פוריות, בעיות עם פוריות הגבר יכולות למלא חלק בכמחצית ממקרי אי הפוריות. ומכיוון שלעיתים האין-פוריות אצל הגברים נגרמת כתוצאה מייצור זרע נמוך, אחת הבדיקות הראשונות שכל מומחה לפוריות כנראה יבקש היא ניתוח זרע. 

מתן דגימת זרע

על מנת לבדוק את הזרע, הרופא יבקש מכם לספק דגימת זרע. בדרך כלל, הרופא יפנה אתכם לחדר צדדי במרפאה ויאמר לכם להוציא זרע לתוך מבחנה מיוחדת שתיכנס לאחר מכן למקפיא מיוחד ומשם, לבדיקות שונות כדי לוודא על קיום בעיה.

לפעמים אתם יכולים לאסוף את הדגימה שלכם בבית, אם כי עליכם לשמור אותה בטמפרטורת החדר ולהביא אותה לרופא או למעבדת ד"ר יונה ברק תוך שעה. ישנם רופאים שיכולים לספק לכם קונדום מיוחד האוסף את הזרע שלכם בזמן קיום יחסי המין.

ספירת זרע נמוכה

ספירת זרע נמוכה, המכונה גם אוליגוזוזפרמיה, שם יש לאדם פחות מ – 15 מיליון תאי זרע למיליליטר זרע. קבלת ספירת זרע נמוכה יכולה להקשות על ההיריון באופן טבעי, אם כי הריונות מוצלחים עדיין יכולים להופיע בספירת זרע נמוכה.

בעיות בזרע, כולל ספירת זרע נמוכה ובעיות באיכות הזרע, שכיחות למדי. הם מהווים גורם מכריע אם כי בסביבות 1 מכל 3 זוגות שמתקשים להיכנס להריון.

ישנם טיפולים זמינים שניתן לעשות אותם באופן פרטי שיכולים לעזור לכם להפוך לאבות אם יש לכם ספירת זרע נמוכה יחסית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »