קבוצות חברתיות – איך הן עוזרות לנו בתקשורת בינאישית?

קבוצות חברתיות ותקשורת בינאישית

קבוצות חברתיות הן פתרון מצוין לילדים ולבוגרים כדי להתגבר על חרדות ועל תחושות אישיות שונות שהן לא תמיד נכונות. קראו בהרחבה על קבוצות לפיתוח התקשורת הבינאישית.

הערך המוסף של קבוצות חברתיות 

המפגש בקבוצות החברתיות יוצר חיבורים בין ילדים ובוגרים שיש להם את אותן התחושות ומחשבות דומות. לכן יש אווירה של יחד והפעילות המשותפת מסייעת גם לכל אחד בנפרד וגם לכולם יחד. 

ילדים ובוגרים שיש בהם ביישנות וקשה להם להיפתח לאנשים אחרים ובמיוחד לאנשים שזרים להם והם לא הכירו אותם לפני כן, לאט לאט מפתחים אינטראקציה חברתית. זה מתחיל משיחה עם אדם אחד ועם הזמן מתרחב למעגלים רחבים יותר.

שיטת העבודה בקבוצות החברתיות 

השיחות הקבוצתיות מעניקות לכל אחד מהמשתתפים כלי עבודה בחיי היום יום. חשוב להדגיש שלא מדובר בטיפולים אלא בדרך ייחודית של אימון באווירה נינוחה ונעימה שמתאימה מאד לביישנים ולכן מצליחה לפתוח את ליבם בדרך זו, באיטיות אך בבטחה.

השיחות מתנהלות בקבוצות קטנות וכדי להגיע לתוצאות מבצעים כמה וכמה תרגילים אשר לקוחים מעולם התיאטרון, כמו תרגילי פסיכודרמה אשר מעניקים למשתתפים המון כלים אפקטיביים כיצד להתנהל בסיטואציות כאלו ואחרות כדי לקדם את עצמם ולהיות חלק מכלל הילדים או הבוגרים ולא להישאר מאחור לאור הביישנות שלהם.

הפעילות המקצועית בקבוצות החברתיות 

אנשי המקצועי אשר עוסקים בתחום הקוגניטיביות, העולם הרגשי והחברתי מסוגלים להגיע לבעיה של הפעילים בקבוצות ולאפשר להם להתגבר על מכשולים מסוימים בדרכים של שיחה, פתיחות, הבנה, הסתגלות ועוד, קראו באתר עמותת רקפת https://rakefet-group.org.il.

. הפערים אינם מצטמצמים ביום אחד, יש ילדים שאצלם התהליך הוא מהיר ואילו אצל אחרים מדובר בהליך איטי. אך ברוב המקרים מצליחים המטפלים לסייע וליצור קפיצת דרך משמעותית אצל רוב משתתפי הקבוצות החברתיות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »