הפרעות נשימה בשינה – מהם התסמינים שיש לשים אליהם לב?

הפרעות נשימה בשינה היא הפרעת שינה שכיחה הפוגעת במספר לא מבוטל של אנשים בעולם. זה עשוי להיות קשור לבעיות בריאות אחרות, כגון מחלות לב וסרטן. , ועלול להיות סימן לדום נשימה בשינה. זה עלול להיגרם גם על ידי זיהומים, כגון שחפת ודלקת קרום המוח. תרופות מסוימות, כגון דיגוקסין או נתרן ולפרואט, משפיעות על תגובת המוח ל-CO2 דרך הקולטן GABA-A. הסיבה המדויקת אינה ידועה; עם זאת, הוא חשב כי ההשפעה הדומיננטית על הנשימה הוא מוריד את CO2 בדם. 

ההשפה של CO2 על הפרעות נשימה בשינה:

מחקרים הראו שכאשר דום נשימה בשינה קיים ואנשים מכניסים בו זמנית כמות קטנה של פחמן דו חמצני לתוך הראש דרך חיישן O2, מתרחש בו נפח חמצון נמוך יותר מאשר אם הוא היה פשוט במנוחה. זה יכול להיגרם גם מרמות שונות של מוות או זרימת דם למוח . הסוג הבא של דום נשימה בשינה ידוע בשם דום נשימה מרכזי.

מהי התופעה של דום נשימה מרכזי?

היא מתרחשת כאשר הנשימה נעצרת לפעמים באמצע נשימה, אך לא לאורך כל הדרך. בדום נשימה מרכזי, מעברי אוויר וחמצן חוסמים לחלוטין במהלך תקופת השינה הרגילה של האדם, מה שעלול לגרום ללחץ דם מופחת, סחרחורת או אפילו חוסר הכרה. זֶה יכולה להתרחש אם הסרעפת, השריר בתחתית החזה הנושם פנימה והחוצה, חלש מכדי להחזיק אוויר. דום נשימה מרכזי יכול לקרות בין אם לאדם יש דום נשימה בשינה ובין אם לאו. אם זה מתרחש כאשר אין לך תסמינים, הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקת אבחון לדום נשימה מרכזי.

לסיכום; חשוב להיות ערים לתסמינים השונים של הפרעות נשימה בשינה כיוון שאם לא מטפלים בזמן התוצאות עשויות להיות ערות אסון. 

היכנסו לאתר של אורנה אדריאנסן וקראו על שיטות טיפול בהפרעות נשימה בשינה >>>

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

כרית עיסוי שיאצו

כרית עיסוי שיאצו היא מכשיר רפואי נייד שיכול לספק עיסוי טיפולי לגוף המשתמש. היא ידועה גם בתור כרית טיפול שיאצו והיא מעוצבת עם אזור טיפול

קרא עוד »

עצירות

עצירות היא בעיה שכיחה המשפיעה על מיליוני אנשים. זהו מצב בו הגוף אינו יכול להזיז את הפסולת שלו ביעילות והוא גורם לאי נוחות, כאבים, נפיחות

קרא עוד »