גמילה מאלכוהול איך עושים את זה?

גמילה מאלכוהול

אלכוהול הוא הסם החוקי הכי משמעותי שקיים היום בשוק. כלומר, מדובר על חומר חוקי לגמרי, שהמניעה היחידה הקיימת לגביו היא שאסור למכור אותו לצעירים מתחת לגיל 18, מעבר לכך אין שום מניעה לצרוך אותו. 

הבעיה היא, בדומה לסמים לא חוקיים, אלכוהול הוא ממכר והגמילה ממנו היא לא פשוטה. הבעיה עם אלכוהול, בניגוד להתמכרויות רבות אחרות, שיש לו השפעה מאוד לא פשוטה על הגוף ועל הנפש, אך יש לו גם השפעה על הסביבה. אם אדם מכור לאלכוהול עולה על הכביש, הוא יכול בקלות לגרום לתאונה, הרוגים ופצועים. כמו כן, התנהגות של אדם מכור לאלכוהול יכולה להיות אלימה כלפי הסביבה שלו, בין אם מדובר בבני משפחה, חברים ובכלל כלפי אנשים שנמצאים סביבו. 

לכן, יש חשיבות עצומה לגמילה מאלכוהול. בין אם זה בשביל להציל את המכור מעצמו, ובין אם זה בשביל לאפשר לו להיות אזרח מן השורה, לייצר קשרים חברתיים בריאים, להקים משפחה, לעבוד ולהתפרנס בכבוד ועוד. אלה דברים בסיסיים שכל אחד ואחת רוצים בכך, אך לצערם של מכורים לאלכוהול, אלה דברים שהם לא בהכרח מסוגלים לכך. 

כיצד מתמודדים עם התמכרות לאלכוהול

מעל לכל דבר אחר, צריך להודות שיש בעיה. צריך להודות שקיים קושי שדורש טיפול. אדם מכור שאיננו מודה בכך, לא יוכל לטפל בבעיה. קראו בהרחבה באתר של המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק.

כמו כן, צריך להיות מוכן לקבל עזרה חיצונית, עזרה של אנשי מקצוע או של גורמים שמבינים איך עובדים עם מכורים. אדם מכור לא יכול לטפל בעצמו, שכן הוא לא בהכרח ידע להציב לעצמו גבולות והוא לא ידע בהכרח איך להתמודד עם נפילות בתהליך או מצבים אחרים. 

בנוסף, התמודדות עם אלכוהול דורשת טיפול ברבדים שונים באישיות, לא רק בכל מה שקשור לאלכוהול. למשל, להיות מוכן להודות בפגמים, להיות מוכן לבקש סליחה מאנשים שפגענו בהם, להיות מסוגל לעמוד מול המראה ולהודות שסגנון החיים צריך להשתנות. אלה דברים שאולי נתפסים כפשוטים, אך הם מאוד חשובים לתהליך הגמילה, ובלעדיהם אי אפשר באמת לקיים תהליך גמילה מסודר. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

בלט דיסק צווארי

הדיסק הצווארי הוא מבנה רקמה רכה המכסה את העצבים וכלי הדם בצוואר. הוא מורכב משכבה חיצונית הנקראת anulus fibrosus, המקיפה את העצבים וכלי הדם, ושכבה

קרא עוד »

כאבי גב עליון

הגב העליון הוא אזור רגיש מאוד שעלול להיפצע אם לא מטפלים בו. זה יכול להיות כואב לשבת פרקי זמן ארוכים וזה יכול גם לגרום לכאבי

קרא עוד »