איך להפחית את החרדה בעקבות משבר הקורונה?

מכון חיבורים

אם תשאלו באופן אקראי אדם שעובר ברחוב, מהם הנזקים הגדולים ביותר להם גרם משבר הקורונה העולמי, כנראה שתשמעו תשובות הקשורות בנתוני התחלואה והתמותה מהנגיף או בפגיעה הכלכלית האנושה בעסקים רבים. ולמרות שאכן מדובר בדברים חמורים, ככל שעובר הזמן נראה כי ישנה פגיעה חמורה הרבה יותר והיא המצב הנפשי של אנשים רבים ובפרט מפלס החרדה שעולה באופן מתמיד עם החשש מהידבקות ועם הדאגות הכלכליות. על כן, חשוב לדעת איך לטפל בעצמנו אם אנחנו מרגישים את החרדה גם אצלנו וכמובן להיות ערים לסביבה הקרובה ולדעת להציע סיוע במקרה הצורך. הנה כמה דברים שחשוב מאד לדעת בעניין.

סיוע מקצועי

חשוב מאד להבין כי כמו מחלות פיזיות שונות המצריכות טיפול מקצועי, גם חרדה שהיא מצב נפשי מצריכה סיוע מאנשי מקצוע. נכון שיש דברים שאפשר לעשות בעצמנו כדי להביא להקלה, אבל אי אפשר לעשות הכל לבד. מכון חיבורים מציע תוכניות טיפול וסיוע פסיכולוגי וזה חיוני בעבור מי שהחרדה ממש פוגעת באיכות החיים שלו. אל תתפשרו בנושא הזה כי זה יכול בהחלט להחמיר ולהתפתח להפרעה נפשית ללא טיפול.

תרפיה

יש אינספור דרכים לתרפיה שאפשר לעשות בעצמינו וזה בהחלט תלוי בכם במה תבחרו. יש מי שיחליט לעשות ספורט על בסיס קבוע, אחרים יתחילו לתרגל מדיטציה ויוגה ויש מי שיסגל תחביבים יצירתיים כמו כתיבה, שירה, גינון, פיסול או ריקוד. זה לא ממש משנה כל עוד זה עושה לכם טוב ומאפשר לכם לתעל את האנרגיה למקום חיובי.

הסחות דעת

חשוב מאד לזכור כי חרדה היא מצב שנוטים לשקוע אליו וכך הוא פשוט מחמיר עם הזמן. אם תשכילו לתת לחרדה פחות מקום, תראו איך היא נעלמת לה אט אט. יש לא מעט דברים שתוכלו לעשות על מנת להסיח את הדעת מהחרדה. במרכז הפודקאסטים ניתן להאזין אונליין לתכנים רדיופוניים איכותיים, אפשר ליצור יצירות אומנות או למלא תשבצים ותשחצים, להרכיב פאזלים ולבנות דגמים של מטוסים ואוניות וכך הלאה. מצאו את הדברים שמעניינים אתכם והתמידו איתם וכך תוכלו לתת כמה שפחות מקום לחרדות שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

פלאג אנאלי לא רק לנשים

צעצועי מין נועדו לאפשר חדירה אחורית בטוחה, כיפית, מענגת והדרגתית. אחד המוצרים המוכרים שמאפשרים למשתמש חדירה אל פי הטבעת, ומכאן עינוג של נקודת ה g

קרא עוד »

הדברת נמלי אש

נמלת אש מקומית, מורכבת מארבעה תת-מינים עיקריים: נמלת אש מקומית דרומית, נמלת אש טרופית, נמלת אש מדברית ונמלת אש קטנה. איך תוכלו להתמודד עם נמלת

קרא עוד »