איך להפחית את החרדה בעקבות משבר הקורונה?

מכון חיבורים

אם תשאלו באופן אקראי אדם שעובר ברחוב, מהם הנזקים הגדולים ביותר להם גרם משבר הקורונה העולמי, כנראה שתשמעו תשובות הקשורות בנתוני התחלואה והתמותה מהנגיף או בפגיעה הכלכלית האנושה בעסקים רבים. ולמרות שאכן מדובר בדברים חמורים, ככל שעובר הזמן נראה כי ישנה פגיעה חמורה הרבה יותר והיא המצב הנפשי של אנשים רבים ובפרט מפלס החרדה שעולה באופן מתמיד עם החשש מהידבקות ועם הדאגות הכלכליות. על כן, חשוב לדעת איך לטפל בעצמנו אם אנחנו מרגישים את החרדה גם אצלנו וכמובן להיות ערים לסביבה הקרובה ולדעת להציע סיוע במקרה הצורך. הנה כמה דברים שחשוב מאד לדעת בעניין.

סיוע מקצועי

חשוב מאד להבין כי כמו מחלות פיזיות שונות המצריכות טיפול מקצועי, גם חרדה שהיא מצב נפשי מצריכה סיוע מאנשי מקצוע. נכון שיש דברים שאפשר לעשות בעצמנו כדי להביא להקלה, אבל אי אפשר לעשות הכל לבד. מכון חיבורים מציע תוכניות טיפול וסיוע פסיכולוגי וזה חיוני בעבור מי שהחרדה ממש פוגעת באיכות החיים שלו. אל תתפשרו בנושא הזה כי זה יכול בהחלט להחמיר ולהתפתח להפרעה נפשית ללא טיפול.

תרפיה

יש אינספור דרכים לתרפיה שאפשר לעשות בעצמינו וזה בהחלט תלוי בכם במה תבחרו. יש מי שיחליט לעשות ספורט על בסיס קבוע, אחרים יתחילו לתרגל מדיטציה ויוגה ויש מי שיסגל תחביבים יצירתיים כמו כתיבה, שירה, גינון, פיסול או ריקוד. זה לא ממש משנה כל עוד זה עושה לכם טוב ומאפשר לכם לתעל את האנרגיה למקום חיובי.

הסחות דעת

חשוב מאד לזכור כי חרדה היא מצב שנוטים לשקוע אליו וכך הוא פשוט מחמיר עם הזמן. אם תשכילו לתת לחרדה פחות מקום, תראו איך היא נעלמת לה אט אט. יש לא מעט דברים שתוכלו לעשות על מנת להסיח את הדעת מהחרדה. במרכז הפודקאסטים ניתן להאזין אונליין לתכנים רדיופוניים איכותיים, אפשר ליצור יצירות אומנות או למלא תשבצים ותשחצים, להרכיב פאזלים ולבנות דגמים של מטוסים ואוניות וכך הלאה. מצאו את הדברים שמעניינים אתכם והתמידו איתם וכך תוכלו לתת כמה שפחות מקום לחרדות שלכם.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
גל דורי

גל דורי

עוד מגיל צעיר גל אהב לפרק דברים ולהתעניין בטכנולוגיה, כיום הוא גם כותב על זה.

אולי יעניין אותך

נעלי כלה

נעלי כלה הן סוג מיוחד של הנעלה. הן מיוצרות לכלה עבור טקס החתונה. הכלה נועלת אותם במשך כל היום. על הכלה לבחור נעליים שגם ייראו

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

בקתות עץ מציעות הרבה יתרונות. לעתים קרובות הם זולים יותר מאשר מקומות לינה רגילים בבתי מלון ואתם לא צריכים לדאוג לגבי מצעים או מגבות. אבל

קרא עוד »